Salı, 18 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Taliban, Baglan’da bir ilçeyi ele geçirdi

Afganistan'ın kuzeyindeki Baglan ilinde bir ilçenin Taliban kontrolüne geçtiği bildiriliyor.

'ın kuzeyindeki Baglan ilinde bir ilçenin kontrolüne geçtiği bildiriliyor.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Afganistan'ın kuzeyindeki Baglan ilinin Telev Barfak ilçesinde Taliban ve Kabil hükümeti güçleriyle yaşanan şiddetli çatışmaların ardından ilçe Taliban kontrolüne geçti.

Barfak ilçesi konumu:

Taliban sözcüsü Zebihullah Mücahid tarafından sosyal medya ağları üzerinden yapılan açıklamada, Telev Barfak ilçesinde hükümeti güçlerine bağlı tüm merkez ve karakolların çatışmaların ardından ele geçirildiği ifade edildi.

Mücahid açıklamasında, ilçenin kontrol altına alınmasıyla çok sayıda silah, mühimmat ve askeri aracın ele geçirildiğini de sözlerine ekledi.

Taliban güçleri geçtiğimiz günlerde düzenlediği saldırılarda ülkenin kuzeyinde stratejik bir noktada bulunan Badahşan iline bağlı Kohistan ilçesini ele geçirmiş, Kabil hükümeti güçleri birkaç gün sonra bir operasyon düzenleyerek ilçeyi Taliban'dan geri almıştı.

Afganistan'ın büyük bir bölümünü kontrol altında tutan Taliban güçleri, 25 Nisan'da yaptığı bir açıklamayla ülke genelinde bahar saldırılarının başladığını ilan etmişti.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Katar, İdlib kararından memnun

Katar Dışişleri Bakanlığı, Soçi'de alınan İdlib'de silahsız bölge oluşturma kararının memnuniyet verici olduğunu açıkladı. Katar, …

Burkina Faso Batı Afrika’da cihat yanlılarının yeni cephesi mi?

Burkina Faso'da ülke çapında çatışmalar ve saldırılar hızla artıyor. Burkina Faso Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.