Cuma, 19 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Taliban açıkladı: Gazni hapishanesi ele geçirildi

, dün saldırdığı Gazni'de hapishaneyi ele geçirerek mahkumları bıraktığını ilan etti.

'ın güney kesiminde yer alan Gazni kenti merkezine yönelik dün sabah erken saatlerde Taliban saldırısı başlamıştı.

Kent merkezine yönelik birkaç koldan başlatılan saldırıda kent merkezinin girişindeki birçok askeri noktanın Taliban'ın kontrolüne geçtiği ifade edilmişti.

Taliban sözcüsü Zebihullah Mücahid tarafından yapılan açıklamada da doğrulanırken, birçok askeri noktanın hükümeti güçlerinden ele geçirildiği ifade edilmişti.

Taliban sözcüsü bugün sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Gazni'ye yönelik saldırıda şehir hapishanesinin ele geçirildiğini ve mahkumların güvenli bir bölgeye edildiğini ifade etti. Hapishanenin dün ele geçirildiğine dair iddialar ortaya atılmıştı. Gazni hapishanesinde sayısı 300'ü aşan mahkumun olduğu tahmin ediliyordu.

Sözcü Mücahid'in açıklamalarına göre Taliban'ın Gazni'deki ilerleyişi sürüyor. Grup şimdiye kadar ele geçirdiği çok sayıda ve askeri aracı şehir dışında güvenli bölgelere taşıdı ve şehir içindeki askeri noktalarla hükümet merkezlerine saldırıları sürdürüyor.

Öte yandan Taliban, Gazni'deki hükümet güçlerine yönelik takviye kuvvetlere de pusu saldırıları gerçekleştirdiğini açıkladı. Paktiya ve Kabil'den Gazni'ye ulaşmak isteyen konvoylara ağır zarar verildiği ve konvoyların geri çekilmek zorunda bırakıldığı belirtildi.

Kaynak: Mepa News

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Lavrov: Suriye konusunda herkesle iletişim kurmaya hazırız

Moskova/Şarku’l Avsat Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova’nın uluslararası meşruiyet temellerine dayanma şartıyla, “Astana süreci” …

Karlov suikastçısının FETÖ içindeki ‘abi’si, savunma yapmadı

Rusya’nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a suikast düzenleyen Mevlüt Mert Altıntaş’ın FETÖ’deki ‘abi’si olduğu gerekçesiyle tutuklanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.