Cumartesi, 21 Temmuz 2018
Free website traffic to your site!

Tahriru’ş Şam’dan Dera’a’da rejim noktalarına saldırı

Tahriru'ş Şam, Dera'a şehir merkezindeki Secne mahallesinde rejim noktalarını el yapımı havanlar ve roketlerle vurdu.

'de ülke genelinde çatışmalar düşük yoğunluklu olarak sürüyor. Ülkenin güneyinde yer alan Dera'a ilçesinin merkezinde, rejimin saldırısı beklenirken muhalifler de rejime yönelik saldırılarını sürdürüyor.

Rejimin bir sonraki hedefi

rejimi, başkent Şam'da muhaliflerin kalesi olan Doğu Guta'yı tamamen ele geçirmişti. Bu hamlenin ardından rejimin bir sonraki hedefinin güneydeki Dera'a olacağı konuşuluyordu. Bu söylemler sürerken bölge genelinde çatışmalar da devam ediyor.

Cehennem toplarıyla vuruldu

Dera'a şehrinin merkezindeki Secne mahallesinde Tahriru'ş Şam'a bağlı topçu birlikleri, unsurlarının konuşlu olduğu noktaları ağır silahlarla hedef aldı. El Yapımı cehennem toplarının kullanıldığı saldırılarda isabet kaydedildiği ifade ediliyor.

Grup tarafından gerçekleştirilen saldırı drone kamerasından da görüntülendi:

"Zillettense Ölüm"

Tahriru'ş Şam'a bağlı İba Haber Ajansı, söz konusu saldırılara dair bir video yayınladı. Videoda aynı zamanda, muhalifler grupların geçtiğimiz yılın başlarında teşkil ettiği Bunyan el Mersus operasyon odasının logosu da yer aldı.

Dera'a'daki muhalif gruplar 2017 yılının başında "Zillettense Ölüm" ismini verdikleri operasyonu başlatmış ve rejimin elindeki Menşiyye mahallesini ele geçirmişti. Rejim tarafından ciddi manada tahkim edilmiş mahalle uzun süren çatışmalara sahne olmuştu. Muhalif güçler ardından, Menşiyye'nin komşusu olan Secne mahallesine de ufak çaplı saldırılar düzenlemişti.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Enis Berberoğlu Hakkındaki Davanın Durması Talebine Ret

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, yeniden milletvekili seçilen Enis Berberoğlu hakkındaki davanın dokunulmazlık nedeniyle durması istemini …

Kurbanlarımız Suriyeli ve Gazzeli Kardeşlerimiz İçin

Özgür-Der üye ve gönüldaşları bu sene de kurbanlarını Suriye ve Gazze'de kesecek. 20 Temmuz 2018 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir