Pazartesi, 24 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

TAHRİRUŞ-ŞAM RUSYA’NIN TEHDİDİNE CEVAP VERİYOR


Tahriruş-Şam Komutanı Ve Rejimin İdlib Tehdidine Cevap Veriyor

İdlib yerel haber sitesi ebaa.news'in sorularını cevaplayan Hey’et Tahriru’ş-Şam komutanlarından Yahya el-Ferğali: işgalci Rusya’nın, “İdlib’in Eylül ayında yakılacağı” tehdidine şu sözleriyle cevap verdi: “Evet, Rusların ve destekçilerinin yakımı… “Eğer Allah’tan bir fetih isterseniz, size fetih gelmiş bulunmaktadır.” Allah’a yemin olsun ki, mücahidlerin sizler için hazırlamış olduğu çocuklarınızı yaşlandıracak şeylerin ne olduğunu bilmiyorsunuz. Kirli bir medya savaşı yürütüyorlar, ancak mücahidlerin yakinlerini ve sabırlarını artırmaktan başka bir şey yapmadıklarını bilmiyorlar.”

El-Ferğali devamla şunları söyledi: “Ruslar, Nusayriler ve yandaşları, geleneksel psikolojik savaşı çok basitçe yürütmekteler. Bu da onların İdlib’den ne kadar korktuklarını göstermekte. Allah’a hamd olsun. Mücahidler onlar için hayal bile edemeyecekleri hazırlıklarda bulundular. Bu kez savaş daha öncekilerden çok farklı olacak ve Allah’ın izni ile ancak mücahidlerin zaferi ile sonlanacak. Güç ve kuvvet yalnızca Allah iledir.”

Hey’et komutanlarından Meysere el-Kahtani ise, İdlib’in diğer yerler gibi olmadığını, her ne kadar bazı kurbağalar çıksa da, onların boyunlarını kılıçların beklediğini, geleceğin daha şiddetli ve daha acı olacağını belirtti.

İşgalci Rusya devleti “terörist” olarak nitelediği İdlib yaşayanlarını; halk, devrimciler, mücahidler ve sakinleri olarak hepsini yok etmekle tehdit etmişti.

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

ABD Kuzey Kore’ye yaptırımlara devam edecek

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo yaptığı açıklamada nükleer silahsızlanma tamamlanana kadar Kuzey Kore'ye yaptırım uygulamaya devam …

Erdoğan’dan ABD’de kritik ‘Kudüs’ açıklaması

Başkan Erdoğan, New York’ta Türk ve Müslüman toplumuna hitap etti. Başkan Erdoğan, New York’ta Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.