Pazar, 22 Temmuz 2018
Free website traffic to your site!

Tahrir’uş Şam: Ceyşul İslam fiili olarak bitmiştir!


Heyet Tahrir'uş Şam'a bağlı haber kaynakları 'yı kontrolüne bırakan Ceyşul İslam'a ve komutanlarına ateş püskürdü.

Heyet Tahrir'uş Şam'a bağlı yayın organları Doğu 'dayi mesken edinen ve geçtiğimiz aylarda Esed rejimine teslim eden Ceyşul İslam'a ve komutanlarına ateş püskürdü.
Ceyşul İslam komutanı 'İsam Buveydani'nin telegram hesabından gruplarına hitaben direnişe ve savaşmaya çağırdığını söyleyen kaynaklar 'Doğu guta'yı satan, Sebat ehlini sebata çağırıyor!' başlığı ile bir yazı yayınladı.
Açıklamada; Doğu guta'da ağır silahları ve roketleri geride bırakarak Ceyşul İslam grubu fiili olarak bitmiştir cevabı verildi. Yine fırat kalkanı bölgelerine girişte hafif silahları 'ya teslim etmeleri şart koşulmuş bunun üzerine Ceyşul islam grubu komutanları istifa etmişti.
Açıklamanın bulunduğu kaynakta; ''Der'a, rejim karşısında ayaklanan ve halkının özgürlük talebinde bulunduğu ilk şehir ve tüm 'yi kuşatan mübarek Şam ateşinin ilk kıvılcım yeridir. Der'a, bazen Nusayri rejimi ile bazen de IŞİD ile birçok çatışmalara, ilerlemelere ve geri çekilmelere tanık olmuştur.'' denildi.
Açıklamanın tam metni şu şekilde;
Kaynak : ISLAHHABER

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Irak’ta göstericilere polis müdahalesi

Irak'ta güvenlik güçleri, işsizlik ve elektrik kesintilerine karşı düzenlenen gösteriler kapsamında, başkent Bağdat'ta kamu binalarının …

5 soruda ‘Yahudi Ulus Devleti’ kararı nedir?

İsrail'in bir anayasası olmadığı için devletin anayasası mesabesindeki "temel kanunlarının" içine girecek olan yasayla İsrail …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir