Cumartesi, 22 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Suudi Yönetimi Selman El-Avde’yi Tecrit Etmeyi Sürdürüyor!


Suudi Arabistanlı alim Selman el-Avde bir yılı aşkın bir süredir mahkemeye çıkartılmaksızın ve neyle suçlandığı bilinmez bir şekilde hapiste tutuluyor.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Muhammed bin Selman’ın veliaht olmasından sonra ülke çapında alimlere yönelik başlatılan baskı kampanyası neticesinde 61 yaşındaki Suudi Arabistanlı alim Selman el-Avde 10 Eylül 2017 tarihinde yaklaşık 20 kişiyle birlikte tutuklanmıştı.
Middleeasteye.net sitesinin aktardığına göre, Selman el-Avde’nin ’de yaşayan oğlu Abdullah babasının Cidde’deki Zehban Cezaevinden Riyad’a nakledildiğini öğrendiğini duyurdu. Bir cezaevi görevlisinin kendisine bilgi verdiğini ifade eden Abdullah el-Avde babasının gizli bir yargılamaya tabi tutulduğunu da duyurdu.Gizli yargılamanın bir hukuksuzluk olduğunu söyleyen Abdullah babasının tecrite tabi tutulduğunu ve tıbbi destek almasının ve ailesiyle görüşmesinin engellendiğini belirterek Suudi devletinin babasının sağlığından sorumlu olduğunu da ekledi.

14 milyondan fazla takipçisi bulunan Selman el-Avde geçtiğimiz yıl ile yaşanan Körfez ülkeleri arasında yaşanan gerilime Twitterdan yaptığı barışçıl çözüm bulunması çağrısından sonra gözaltına alınmıştı. merkezli insan hakları örgütü el-Kerame İşkenceye Karşı Komite’nın gizli yargılamayı kınadığını, ayrıca Selman el-Avde’nin tam olarak neyle suçlandığının bilinmemesinin ve avukat hakkının kendisine tanınmamasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Malezya Başbakanı: Eşcinselliği Veya LGBTİ Haklarını Kabul Edemeyiz

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, cuma günü yaptığı açıklamada Malezya'nın eşcinsel evliliği veya LGBTİ haklarını kabul …

Bakan Gül: Türkiye’deki sıkıntılar psikolojik

Bakan Gül: Türkiye'deki sıkıntılar psikolojikADALET Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'deki ekonomik sorunların birlikte çözüleceğini belirterek, "Türkiye'de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.