Salı, 22 Mayıs 2018
Free website traffic to your site!

Sürpriz Putin-Esed Görüşmesi: “Birçok Şey Tamam, Şimdi Yeni Adımlar Atacağız”

Şam Hükumeti Başkanı Beşşar , Rusya Devlet Başkanı Vladimir ’i Soçi’deki yazlık evinde sürpriz bir programla ziyaret etti.

Kremlin, görüşmeye ait dökümü yayınladı. Kremlin kaynaklarına göre Beşşar Esed, terörizmle savaşta mesafe kat etiklerini ve bunun siyasi sürece kapı açtığını savundu.

Putin’in Sözcüsü Dmitry Peskov, Esed’in Lidere Birleşmiş Milletlere ülkenin anayasasını yenileme kararını açıklaması için bir delege gönderme kararını ilettiğini söyledi.

BM, ’de düzenlediği çok sayıda barış görüşmelerine karşın savaşını bitirmeye yönelik kayda değer bir adım atamadı.

Suriye Başkanlık Sarayına ait resmi hesabından yapılan açıklamada ‘iki liderin karşılıklı çıkarları ilgilendiren farklı konularda ve Suriye’deki son siyasi ve askeri gelişmeler hakkında görüş alış verişi yaptığı’ belirtildi.

Esed’in yakında Birleşmiş Milletlere göndereceği delegelerin isimlerini yayınlayacağı yönündeki bilgi de sosyal medya hesabından yapılan açıklamada yer aldı.

Başkanlık Hesabı, Putin’in söz konusu kararı memnuniyetle karşıladığını aktardı.

Putin – Esed görüşmesinde ekonomik işbirliğinin artırılması da ele alındı.

Rus Televizyonlarındaki görüşmeye ilişkin karelerde Putin’in Esed’e ‘birçok şeyin yapıldığı ve Esedle birlikte yeni adımların atılacağı aşamaya geçilebileceğini’ söylediği görüldü.

Rusya, İran ve ortaklığındaki Suriye savaşında yaklaşık 1 milyon kişi hayatını kaybederken 11 milyon Suriyeli de evlerini terk etmek zorunda kaldı.

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Selefi Liderden Şampiyonlar Ligi Finali İçin Fetva

Selefi Davet Grubunun başkan yardımcısı Yasir Burhami, Ramazan ayına denk gelen 26 Mayıs’taki Şampiyonlar Ligi …

Suriye’yi Terk Edin Çağrısına İran’dan Cevap

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bahram Ghassemi, Vladimir Putin’in bütün yabancı milletlerin Suriye’den çekilmesine ilişkin açıklamasına …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir