Cuma, 19 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Suriye’de iki muhalif grup Hurras ed Din’e katıldı

İdlib çevresinde küçük çaplı iki muhalif grubun Hurras ed Din'e katıldığı ifade edildi.

'nin kuzeyinde muhalif gruplar arasında birleşmeler devam ediyor. Son olarak Özgür Ordusu eksenli muhalif gruplar Ulusal Özgürleştirme Cephesi adı altında birleşmiş, bu hamle sonucu bölgede iki büyük çatı oluşum meydana gelmişti.

Bölgede bir haberi de Hurras ed Din'den geldi. Bölgede faaliyet gösteren Ensaru'l Hak ve Ebna eş Şeria adlı iki grup bir yayınlayarak Hurras ed Din'e katıldıklarını ilan ettiler.

Iki grubun toplam yaklaşık 200 mensubunun olduğu ifade edildi. Öte yandan ferdi düzlemde de gruba katılımlar oldu. Sosyal medyada yapılan bir başka açıklamaya göre "Ebu Amru el Tunusi ve Ebu Yeman el Vezani bazı ilim talebeleri ile beraber Hurras ed Din'e katıldı."

Suriye'de muhalifi güçlerin elinde kalan son bölge İdlib ve çevresi. Bu bölgede faaliyet gösteren muhalif gruplar rejimin bölgeye yönelik saldırı söylentileri doruğa çıkarken birleşme çalışmalarına hız vermiş durumda.

Kaynak: Mepa News

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Lavrov: Suriye konusunda herkesle iletişim kurmaya hazırız

Moskova/Şarku’l Avsat Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova’nın uluslararası meşruiyet temellerine dayanma şartıyla, “Astana süreci” …

Karlov suikastçısının FETÖ içindeki ‘abi’si, savunma yapmadı

Rusya’nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a suikast düzenleyen Mevlüt Mert Altıntaş’ın FETÖ’deki ‘abi’si olduğu gerekçesiyle tutuklanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.