Pazar, 22 Temmuz 2018
Free website traffic to your site!

Suriye’de iki Muhalif grup Heyet Tahrir’uş Şam’a katıldı


'de 2 Muhalif grup daha Heyet Tahrir'uş Şam bünyesine katıldı. Sahada mevcut olan tahmini Muhalif grup sayısı ve son durum.

Suriye'de, Muhaliflere ait alanların daralmasıyla beraber saha'dan gelen haberlerine bir yenisi daha eklendi.
Heyet Tahrir'uş Şam'a yakın kaynaklar aktardığı bilgiye göre; Kuzey kırsalında faaliyet gösteren 'Şehid Ömer Caluk ve Halid bin Velid' grupları yapmış oldukları ile Heyet Tahrir'uş Şam'a katıldıklarını açıkladılar.
Katılım beyanında, Suriye devriminde mücahidlerin birleşmesi gerektiğini sınırların ve cihadın kazanımlarının korunmasında sorumluluğun yerine getirilmesininin gerekliliğinden bahsedildi.
Heyet Tahrir'uş Şam birleşimi öncesinde, Suriye sahasında yaklaşık olarak 600 Muhalif grup olduğu tahmin edilmekteydi. Birleşmelere öncülük eden Heyet Tahrir'uş Şam yaklaşık 170 grubu bir araya getirmiş ve diğer gruplarında parça parça değil bütün halde bulunmasını desteklemişti.
Son birleşmeler ile 600 civarı Muhalif gruptan Suriye sahasında 150 civarı Muhalif grup kaldığı tahmin edilmekte. Bu sayıya ÖSO bileşenleride dahil olurken, bölgede , , , gibi ülkelere hizmet amaçlı Muhalif gruplarda bulunmakta bu sayının yaklaşık olarak 35 olduğu tahmin edilmektedir.
Kaynak : ISLAHHABER

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Beşer Esed bölgelerinde 200 Dolar karşılığında ‘Muta Evliliği’

Beşer Esed Rejimine bağlı bölgelerde 200 Dolar Karşılığında “MUTA Evliliği” Adı Altında Şii Evlilikleri gerçekleşiyor. …

Raşid Dostum Türkiye’den ülkesine dönüyor

Türkiye'ye sığınan Raşid Dostum bir yıl aradan sonra Kabil'e dönüyor. Türkiye'ye sığınan Raşid Dostum bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir