Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Suriye’de ihanetin bedeli; rejim saflarında savaşmak!


'de savaşmadan teslim olan Muhalif grup mensupları bedelini rejim saflarında zorla askerlik yaparak ödemek zorunda kalıyor.

Suriye'de gayesi Allah c.c dinini hakim kılmak yerine 'Beşer gitsin, kim gelirse gelsin' ideolojisine bağlı tutan , Suud, Katar, Türkiye, ve gizliden rejimi güdümünde hareket eden küçük çaplı Muhalif gruplar dağılmaya devam ediyor.
Doğu 'da Ceyşul İslam liderlerinin devasa mühimmatını rejim'e teslim etmekle başlayan büyük bir dağılma Derada da devam etti. Muhaliflerin arasında kalan Rejim istihbaratına bağlı liderler saf değiştirip grupları fesh ederken grup üyeleri çareyi teslim olmakta buldu.

Teslim olan eski muhalif savaşçılar ise bedelini rejim saflarında savaşmak zorunda kalarak ödemeye başladı. Eski muhalif komutan ve liderlerin 'da rejim saflarına katılıp Dera'da öldüklerine şahid olunmuştu.

Geçtiğimiz gün Suriye'li Aktivistler üzerinden Ahmed el-Ude komutasındaki “Şebabus-Sunne” unsurlarının Nusayri rejimine bağlı 4. Bölük askerleriyle birlikte eğitim yaptıklarını gösteren bir görüntü yayınladılar.

menşeli “El-Mudun” gazetesinin aktarmasına göre, El-Ude 150 üzerinde unsurunu, cephelerine gönderilmeden önce eğitim almaları için Dureyc bölgesinde bulunan 4. bölüğe gönderdi.

Halkın büyük bir çoğunluğu ve mücahidler, kadın ve çocukların katili ile anlaşmaya varmayı kabul etmeyip, verilen tüm sözlerin ve ahitlerin bozulacağını bildiklerinden, Nusayri rejimi altında yaşamak yerine köy ve beldelerini terk etmeye razı olurken Esed rejimine teslim olan eski Muhalif savaşçıların zaten savaşan milis bulamaması sebebiyle Rejim saflarında zorunlu askerliğe tabi tutulduğu biliniyor.

Kaynak : ISLAHHABER

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Trump: Suudi Arabistan’dan Vazgeçemeyiz

ABD Başkanı Donald Trump, "Kaşıkçı meselesi yüzünden Suudi Arabistan'dan uzaklaşmak istemiyoruz" dedi. Trump, Fox Business …

İsrail’den Gazze Belgeseline Sansür Talebi

İsrail'in Paris Büyükelçisi Aliza Bin-Noun'un, bir Fransız kanalında, İsrail askerlerince vurularak sakat bırakılan Gazzeli gençleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.