Pazartesi, 25 Haziran 2018
Free website traffic to your site!

Sosyal Medya Paylaşımlarından ABD’li IŞİD Üyesine 15 Yıl Hapis

Yardım gönüllüsü olduğunu ifade eden ’lu bir adam yaptığı açıklamada, Suriyelilere yardım ettiğini, savcıların iddia ettiği gibi bir savaşçı olmak istemediğini söyledi.

Arafat Nagi, ‘ örgütü için maddi destek sağlamak suçlamasından’ 15 yıl hapis cezasına çarptırılmadan önce amacının insani yardım sağlamak olduğunu söyledi.

Ancak, ’nin bölge yargıcı Richard Arcara’nın Nagi’nin şiddet içerikli mesajlarında kamuflaj giydiğini gösteren bir fotoğraf olduğunu ve gözlerinin dışında tüfeği ile görünen bir fotoğraf olduğunu iddia etti.

Arcara, 47 yaşındaki Amerikalı Nagi’ye “Böyle bir kıyafeti giyerek nasıl insani yardım yaptınız?” dedi.

ABD Savunma Vekili Timothy Lynch, Nagi’nin vücut zırhı ve diğer taktik malzemeleri satın aldığını ve El-Kaide’ye maddi destek sağlamak suçlaması olan “Lackawanna Six” grup üyesine ulaştığını söyledi.

liderlerine ve halkına sadakatini belirttiği çok sayıda resim ve video paylaştığı ve ’de iken diğer IŞİD destekçileriyle temas halindeydi dedi.

Savcı, “Bu insani yardım değil” dedi.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Nikaragua’da Anlaşmaya Rağmen Çatışmalar Devam Ediyor

Nikaragua’da hükümet ve muhalif gruplar arasında şiddet olaylarını sona erdirme konusunda anlaşma sağlanmasına rağmen sular …

ABD İsrail İçin BM İnsan Hakları Konseyi’nden Çıkıyor

Birleşmiş Milletler çevrelerinden edinilen bilgilere göre ABD, BM İnsan Hakları Konseyi’nden çıkacağını açıklayacak. ABD Dışişleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir