Çarşamba, 17 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

”Son Derece Varlıklı’ Ülkeler ABD Koruması İçin Para Ödemeli’

başkanı, zengin ülkelerinin ’de varlığıyla ilgili yasa tasarısını hazırlaması ve kendi birliklerini sevk etmeleri gerektiğini söyledi.

Başkan Donald , Ortadoğu’daki bazı “çok zengin” ülkelerin Amerikan koruması için ödeme yapmaları ve Suriye’ye kendi birliklerini sevk etmeleri gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Emmanuel ile düzenlediği basın toplantısında konuşan Trump, bu ülkelerin ABD desteği olmadan “bir hafta varlığını sürdüremeyeceğini” söyledi.

Trump, ” Bölgede bulunan, son derece varlıklı olan ülkeler, Birleşik Devletleri ve en azından Fransa dışında orada olmayacak ” dedi.

güvencesi dışında orada olamazlardı. Bir hafta dayanamazlardı. Onları koruyoruz. Artık, bedelini ödemek zorundalar ” dedi.

Trump ülke ismi vermedi.

Trump Salı günü yaptığı açıklamada, İran’ın bölgedeki nüfuzunu büyütmesine izin vermemek için varlıklarının önemli olduğunu belirtti.

“Suriye söz konusu olduğunda, oradan çıkmak isterim. İnanılmaz savaşçılarımızı eve geri getirmek isterim. Harika bir iş çıkardılar …”

“Bununla birlikte, Emmanuel ve ben aslında İran’ı gerçekten açık bir şekilde kontrol etmek istemediğimiz gerçeğini konuştuk.

: ‘ ödemek zorunda’

Trump’ın sözlerine cevap olarak, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel el-Cubair Katar’ın Suriye’de ABD’nin varlığı için ödeme yapması gerektiğini söyledi .

El-Cubeir, “Katar Suriye’de ABD askeri varlığının bedelini ödemek ve topraklarında bir askeri üsse ev sahipliği yapan Katar, Amerikaya korumasını iptal etmeden önce askeri giderlerini ödemek zorunda” dedi.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

‘Erdoğan’a Papazın Tahliyesi İçin Yardımlarından Dolayı Teşekkür Ederim’

ABD Başkanı Donald Trump Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Türk mevkidaşı Recep Tayyip Erdoğan’a, iki yıl …

Filistinlilere 62,5 Milyon Dolar Yardım

Kanada, Gazze, Batı Şeria, Lübnan ve Ürdün’deki Filistinlilere 62,5 milyon dolarlık yardım yapacak. Kanada Uluslararası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.