Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Siber saldırı suçlamalarına rağmen Juncker, Rusya ile diyalogdan yana  

’ya yönelik bazı Avrupa ülkelerinden gelen siber saldırı suçlamalarına rağmen Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, ile diyaloğun sürdürülmesi çağrısı yaptı.

İngiltere, Almanya ve Hollanda Rus istihbarat ajansı GRU’ya bağlı ajanların ülkelerinde hackleme faaliyetlerinde bulunduğunu iddia etti.

Ancak iddialara rağmen Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, güvenlik sebebiyle Rusya ile diyaloğun sürdürülmesi ve kısmen birlikte çalışılması gerektiğini söyledi.

Juncker “’daki olayla (siber saldırı iddiası) ilgili eleştiride bulunsam da Rusya ile tartışmaya hazır değilim” dedi.

Juncker’in açıklamaları ajanların Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’ne (OPCW) yönelik hackleme girişiminde bulunduğu suçlamaları nedeniyle Hollanda’nın Rusya Büyükelçisi’nin Dışişleri’ne çağrıldığının belirtilmesinin ardından geldi.

Hollanda, OPCW’yi siber saldırı ile hedef aldığı iddiasıyla 4 Rus istihbarat subayını sınırdışı etmişti. Londra da Rus istihbarat servisinin ‘neredeyse kesin olarak’ İngiltere ve başka ülkelerdeki siyasi kuruluşlara, basın kuruluşlarına ve altyapılara bir dizi siber saldırı gerçekleştirdiğini iddia etmişti. ABD ve ’dan da benzer suçlamalar gelmişti.

Gereksizse Sil

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Savcılıktan Cemal Kaşıkçı Açıklaması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yaptığı açıklamada, "(Cemal Kaşıkçı) Soruşturma uluslararası hukuk ve sözleşme hükümlerine riayet …

Kayseri ve Aksaray’dan Esintiler..

SELAHADDİN E. ÇAKIRGİLE-posta: Yazarın Tüm Yazıları > Hafta sonunda, Aksaray IHH’nın davetlisi olarak uçakla Kayseri’ye, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.