Pazar, 22 Temmuz 2018
Free website traffic to your site!

‘Şeytan Ayetleri’ Hatiplerinin Ayartıcı Tebliğleri

Kenan Alpay, bugünkü yazısında, rejiminin gerçekleştirdiği kimyasal saldırıdan sonra , İngiltere ve Fransa tarafından rejime ait hedeflere yönelik gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili yapılan değerlendirmeleri ele alıyor.

Kenan Alpay’ın yorumu:

İslamcılar” diyor Odatv yazarı Nihat Genç; “mübarek Kandil Gecesi Amerikan füzelerine secde ediyorlar.” Şöyle devam ediyor: “Allahsız, ahlaksız, dinsiz, kitapsız Reis’e tapınan İslamcıların Amerikan bombalarıyla şevke vecde gelip, mistik ürperişler içinde çılgınca alkışlıyorlar.” Nihayet öldürücü darbe yerine geçsin diye en ağır ve kesin hükmü açıklıyor: “Birer Amerikan icadı olan ülkemizdeki darbelerin hepsi İslamcıların ve ’nin önünü açmıştır.

Soner Yalçın da Nihat Genç’ten farklı değerlendirmiyor İslamcılık ve AKP meselesini. Şöyle ki Odatv ve Sözcü’de yayımladığı yazılarda eskiden beri süregelen Kemalist-sol ajitasyon ve propaganda tekniklerini ufak tefek uyarlamalar eşliğinde sürdürmek hususunda milim boşluk bırakmıyor. Adam akıllı bir tahlili değil meseleyi bağlamından saptırıp arkasında saf tuttukları Kemalist oligarşiye hizmetle vazife edinmişler çünkü. İslami kimlik ve kesimleri en çirkin ve nefret uyandıran vasıflarla kirletme misyonlarından hiç ama hiç ödün vermiyorlar. Mesela şu cümleye bir bakalım: “Kimi yandaşlar 6. Filo’yu hala kıble yapmayı sürdürüyor; ABD’nin başarısı için dua ediyor! Böyle saf tutmayı alışkanlık yaptılar.” Müslümanları kıble, dua ve saf tutma gibi tüm temel İslami değerleri Amerikan emperyalizminin hizmetine amade kılmış bir zilletin temsilcisi olarak yaftalamak çok kolay ve zevk veren bir meslek olarak sürüp gidiyor.

(…)

Yazının devamı için tıklayın: Şeytan Ayetleri’ Hatiplerinin Ayartıcı Tebliğleri

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Vurkan’lar Furkan Yonis’ler Yunus Oldu

Yeni düzenleme sayesinde, bugüne kadar 56 bin 212 kişi soyadını değiştirdi, 22 bin 40 kişi …

Siyonistlerden Down Sendromlu Gence İşkence

İşgalci İsrail askerleri, Filistin'in El-Halil kentinde down sendromlu bir gence insanlık dışı muamelelerde bulundu. Genci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir