Çarşamba, 17 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

ŞEYH MEHDİ: İDLİB’İN TEHDİDİNE EN İYİ MUAMELE ŞEKLİ


Şeyh Abdurrezzak El-Mehdi: İdlib’in Karşı Karşıya Olduğu Tehditlerle En İyi Muamele Şekli

Şeyh Abdurrezzak el-Mehdi telegram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, subayın üzerinden yayınladığı, İdlib savaşı ve İdlib’de gerçekleşecek yıkımla ilgili olarak nasıl bir tepki verilmesi gerektiği hususuna değindi.

El-Mehdi halkın dört kısma ayrıldığını belirtti: “Bazıları korkmakta ve tedirgin olmakta, bu kimseler Nusayri rejimi ve cani Ruslarla anlaşma yapmaya hazırdır. Bazıları işgalci ile tarafından desteklenen bazı grupların gerçekleştirdiği “gerginliğin azaltılması” anlaşmasının onları koruyacağını zannederek bu türden haberleri yalanlamakta. Bazıları hiçbir şeye aldırış etmeden, İdlib’in saldırganların mezarı olacağını söylemekte. Ancak doğru olan kesim, işleri ciddiye alanlardır. Çünkü tedbir almak vaciptir. Düşmanımız kalleştir, ne söz ne de ahit tanımaktadır. Bu nedenle hazırlık yapmalıyız, çalışmalıyız, sebeplere sarılmalı ve Allah Subhanehu ve Teala’ya tevekkül etmeliyiz.”

Rus subayın bu tehditleri, bazı “kurbağalarının” yüz üstü bırakmaları ve silahlarını teslim etmeleri ve bölgede işlenen katliamların uluslararası düzeyde görmezden gelinmesi eşliğinde mücrim rejimin ve destekçisi olan mezhepçi milislerin Güney bölgelerine yürüttükleri şiddetli saldırılardan sonra gelmiştir.

Kaynak : ebaa.news

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Dayakçı Polise Soruşturma Açıldı

​​​​​​​Mustafa Kemal büstü önünde hakaret içerikli bir video çekerek sosyal medya üzerinden paylaşan 16 ve …

Rusya Türkiye’nin İdlib çalışmalarından memnun

Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, mutabakatın işlediğini ve Türkiye'nin İdlib çalışmalarından memnun olduklarını açıkladı. Suriye'nin İdlib …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.