Pazar, 22 Temmuz 2018
Free website traffic to your site!

Rusya’dan ‘Türkiye, Nusret Cephesi Ve İdlib’ Açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir ’in özel temsilcisi Alexander Lavrentyev, Çarşamba günü yaptığı açıklamada Rusya’nın İdlib Vilayetinde operasyonlar düzenlemeye devam etmeyi değerlendirdiğini söyledi.

Alexander Lavrentyev, “İdlib’teki durum, aralarında Nusret Cephesi de bulunan çok sayıdaki militanın orada kalmaya devam etmesi nedeniyle alarm veriyor” dedi.

Özel Temsilci sözlerini şu ifadelerle sürdürdü: “Türkiye, oradaki durumu stabilize etme ve hükumet güçlerine karşı muhtemel provokasyon ve saldırıları önleme görevini üstlendi. İdlib çevresinde durumun sonunda stabil olacağını umuyoruz. Fakat bu, sorundan geri adım atacağımız anlamına gelmiyor. Hiçbir şekilde, asla.”

Alexander Lavrentyev, ‘terörist gruplarla savaş devam edecek’ şeklinde konuştu.

Rus diplomat, ’deki bazı cihat gruplarında Rus vatandaşlarının bulunduğunu hatırlatarak ‘onların Rusya’ya dönmesini istemiyoruz, savaş koşullarında iyi eğitim aldılar ve dönerlerse huzursuzluğa neden olurlar, bunun olmasına ise izin vermeyeceğiz’ diye ekledi.

Rusya ve Rejim güçleri, Barış Görüşmelerinin ardından İdlib Vilayetindeki kara operasyonlarını durdurmuştu.

, dışa bağımlı gruplar ve tecrübesiz liderler nedeniyle önemli ölçüde gerilerken Rejimi, kaybettiği topraklarda hızla yenden kontrol sağlıyor.

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İsrail Gazze’ye Saldırı Başlattı

İsrail ordusu, Gazze’ye savaş uçakları, tank ve toplarla düzenlediği saldırının devam ettiğini duyurdu. İsrail ordu …

IŞİD: Düzinelerce Rejim Askeri Ve Milis Öldürdük

Deir Ez Zur’un batı kırsalında bir bombalı araç saldırısı düzenlendiği bildirildi. IŞİD medya kaynakları, savaşçılarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir