Cuma, 19 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Rusya’dan ‘İdlib’ açıklaması: Türk askerlerinin geri çekilmesinde ısrarcı olacağız

Devlet Başkanı Vladimir 'in Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev, zamanı gelince, Türk askerlerin, 'de kontrol ettikleri bölgelerden geri çekilmelerinde ısrarcı olacaklarını söyledi.

Özel Temsilci Lavrentyev bir ajansına demecinde, "Türk askerler tarafından kontrol edilen bölgelere gelirsek, burası Azez ile arasında kalan çok büyük bir alan. İdlib'deyse nizam sağlanması için kendi üstüne belirli sorumluluklar aldı" dedi.

66094.jpg

Aleksandr Lavrentyev

"Fakat biz her zaman bu bölgelerdeki operasyonları ile görevleri bittikten sonra Türk askerlerinin buralardan çekilmesi gerektiğini söyledik" diye devam eden Lavrentyev, şunları kaydetti:

"Bu bölgelerde sivillerin güvenli bir biçimde yaşaması için gereken koşullar oluştuğunda Türk askerlerin buralardan çekilmesi gerektiği konusunda ısrarcı olacağız. Sonra da bu bölgelerin süreci devam edecek."

İdlib, Rusya, Türkiye ve İran'ın garantörü olduğu müzakerelerinde oluşturulmasına karar verilen dört gerilimi azaltma bölgesinden biri olarak biliniyor.

Diğer gerilimi azaltma bölgelerinin Rusya ve İran tarafından desteklenen güçlerinin kontrolüne geçmesinin ardından birkaç gün önde İdlib'e yönelik düzenlenecek olası bir saldırı konusunda söylentiler yayılmaya başlamıştı.

Kaynak: Sputnik, Mepa News

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İtalya 106 kişiyi ‘radikal İslamcı’ oldukları gerekçesiyle sınır dışı etti

İtalya 2018 başından itibaren 106 kişiyi 'radikal İslamcı' oldukları suçlamasıyla sınır dışı etti. İtalya, 2018 …

Çin’de yolsuzluk operasyonu büyüyor: Eski maliye bakanı tutuklandı

Çin'de bir dönem maliye bakanı olarak görev yapan Zhang Shaochun'un yolsuzluk suçlamasıyla tutuklandığı duyuruldu. Başsavcılık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.