Çarşamba, 15 Ağustos 2018
Free website traffic to your site!

Rusya’dan ‘İdlib’ açıklaması: Türk askerlerinin geri çekilmesinde ısrarcı olacağız

Devlet Başkanı Vladimir 'in Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev, zamanı gelince, Türk askerlerin, 'de kontrol ettikleri bölgelerden geri çekilmelerinde ısrarcı olacaklarını söyledi.

Özel Temsilci Lavrentyev bir ajansına demecinde, "Türk askerler tarafından kontrol edilen bölgelere gelirsek, burası Azez ile arasında kalan çok büyük bir alan. Türkiye İdlib'deyse nizam sağlanması için kendi üstüne belirli sorumluluklar aldı" dedi.

66094.jpg

Aleksandr Lavrentyev

"Fakat biz her zaman bu bölgelerdeki operasyonları ile görevleri bittikten sonra Türk askerlerinin buralardan çekilmesi gerektiğini söyledik" diye devam eden Lavrentyev, şunları kaydetti:

"Bu bölgelerde sivillerin güvenli bir biçimde yaşaması için gereken koşullar oluştuğunda Türk askerlerin buralardan çekilmesi gerektiği konusunda ısrarcı olacağız. Sonra da bu bölgelerin süreci devam edecek."

İdlib, Rusya, Türkiye ve İran'ın garantörü olduğu Astana müzakerelerinde oluşturulmasına karar verilen dört gerilimi azaltma bölgesinden biri olarak biliniyor.

Diğer gerilimi azaltma bölgelerinin Rusya ve İran tarafından desteklenen güçlerinin kontrolüne geçmesinin ardından birkaç gün önde İdlib'e yönelik düzenlenecek olası bir konusunda söylentiler yayılmaya başlamıştı.

Kaynak: Sputnik, Mepa News

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İşsizlik Oranı Mayıs Ayında Azaldı

Türkiye’de işsizlik oranı, mayısta geçen yılın aynı ayına göre 0,5 puan azalarak yüzde 9,7 oldu. …

YPG/PKK Suriye’de Okulları Kapatmaya Devam Ediyor!

PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD/YPG, ülkenin kuzeyinde bulunan Haseke ilinde iki okulu daha dayattığı müfredatı uygulamadığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.