Salı, 16 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Rusya: İdlib’de silah bırakmayanlar ortadan kaldırılmalı

Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov 'Soçi'de ve arasında varılan anlaşmaların hedefinin, bırakmayanların ortadan kaldırmak olduğunu' söyledi.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, "İdlib'le ilgili Soçi'de Türkiye ve Rusya liderleri arasında varılan tüm anlaşmaların gerçekleşmesini umduklarını, anlaşmaların hedefinin silah bırakmayı reddedenleri ortadan kaldırmak olduğunu" söyledi. Bogdanov, İdlib konusunda ile askeri düzeyde temasların sürdüğünü ifade etti.

'ın Rodos Adası'nda gerçekleştirilen 'Medeniyetler Diyaloğu' forumu çerçevesinde Sputnik'e konuşan Bogdanov "İdlib'le ilgili temaslarımız sürüyor, Türk meslektaşlarımızla 17 Eylül'deki anlaşmalara yönelik çalışmalara devam ediyoruz. Askeri yetkililerimiz Ankara ile yakın temas halinde. Soçi'de varılan tüm anlaşmaların uygulanmasını umuyoruz" dedi.

"Silah bırakmayanlar yok edilmeli"

"İdlib'le ilgili anlaşmaların geçici anlaşmalar olduğunu ve nihai amacın teröristleri yok edip 'de bütünlük ve bağımsızlığın tesisi olduğunu" söyleyen Bogdanov "Silah bırakmayanlar ya yakalanmalı ya da ortadan kaldırılmalı" dedi.

Bogdanov, İdlib'le ilgili varılan mutabakatın daha hızlı bir şekilde uygulanılmasının istendiğini, ancak siviller arasında kayıpları önlemek ve Türkiye ile sürecindeki ortak anlayışı korumak için dikkatli davranılması gerektiğini söyledi.

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İsrailli insan hakları kuruluşu BMGK’da Filistin konulu konseyde tanıklık yapacak

İsrail merkezli insan hakları kuruluşu B’Tselem Hagai el-Ad'da yapılan açıklamada, kuruluşun New York’ta düzenlenecek Filistin …

‘Kurguladım’ Diyerek İtiraflarını İnkar Etti

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundaki eylemlere ilişkin davada, soruşturma aşamasında itirafçı olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.