Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Rusya: Hmeymim üssüne saldıran bir İHA’yı düşürdük

'ya bağlı ’de Savaşan Tarafları Barıştırma Merkezi tarafından yapılan açıklamada Rusya güçlerinin Hmeymim üssüne saldıran bir insansız hava aracını düşürdüklerini belirtti.

Sputnik haber ajansında yer alan haberde, merkezin açıklamasına yer verildi. Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı;

“Hmeymin askeri üssü hava savunma sistemi, 9 Ağustos günü, üsse yaklaşan bir İHA’yı fark etmiştir. ’nin kuzey kırsalında bulunan yasadışı silahlı örgütlerce gönderildiği anlaşılan söz konusu İHA, üste bulunan kuvvetler tarafından düşürülmüştür.”

İHA’nın, üsteki hava savunma sistemine yakın bir mesafede imha edildiğine işaret edilen açıklamada, “Olayda herhangi bir maddi ya da manevi zarar olmadı. Hmeymin üssü normal çalışmalarını sürdürüyor” denildi.

Merkez, 30 temmuzda da, kuvvetlerinin silahlı gruplarca Hmeymin askeri üssüne gönderilen bir İHA’yı imha ettiğini ilan etmişti.

Rusya'nın bölgedeki üslerine uzun süredir insansız hava araçlarıyla saldırı girişimleri sürüyor. Bu girişimleri üstlenen herhangi bir grup ise yok.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Trump: Suudi Arabistan’dan Vazgeçemeyiz

ABD Başkanı Donald Trump, "Kaşıkçı meselesi yüzünden Suudi Arabistan'dan uzaklaşmak istemiyoruz" dedi. Trump, Fox Business …

İsrail’den Gazze Belgeseline Sansür Talebi

İsrail'in Paris Büyükelçisi Aliza Bin-Noun'un, bir Fransız kanalında, İsrail askerlerince vurularak sakat bırakılan Gazzeli gençleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.