Perşembe, 20 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Rusya çocukları vuruyor, Türkiye ya cenazeleri kaldırıyor yada …


'de elleri ve gözlerinden yaralanan küçük çocuk, "Gözlerim.., Kör oldum, Allah'ım" diye feryat etmiş tüm dünyayı ağlatmıştı. Rusya'nın hava saldırılarında perişan duruma 'de tedavi altına alındı.

Suriye'nin bölgesinde çatışmazlığa garantör olan ülkeler görmedim! duymadım! bilmiyorum!'u onyamaya devam ediyor. İran kara'dan İdlib'i kuşatmaya almaya çalışırken, Rusya hava ile yüzlerce silah denediğini açıklıyor. Garantör konumdaki 3. ülke Türkiye ise ya cenazeleri binaların altından çıkarıyor yada yaralı olanları tedavi ettirmeye çalışıyor. Türkiye, Rusya'nın yaptığı hava saldırılarına adeta bilmiyorum! diyor, kınama bile kınamıyor. Rusya ve İran yağtığı katliama ise görmedim! duymadım! demeye devam ediyor.
Suriye'de geçtiğimiz günlerde Rusya ve Esed rejiminin hava saldırılarında ellerinden ve gözlerinden yaralanan sonrada göremediği için 'kör oldum' diyerek feryadlarıyla dünyayı gözyaşına döken suriyeli çocuk videonun kısa sürede Türkiye'de yayılmasıyla beraber vicdan sahibi yetkili kişileri harekete geçirdi.

Çocuğun durumuna kayitsiz kalmayan kurumlar çocuğu Gaziantep'te hastaneye getirildi.
Suriye'li çocuğun feryadı ile dünyayı ağlatan küçük savaşzede gerekli ve önlemler sonucunda artık görebiliyor. Küçük çocuğun babası bir video ile Türkiye'ye getirilmesine sebeb olan olan vicdan sahipleri kişilere teşekkür ederek "Çocuğumun durumu iyiye gidiyor. Artık görebiliyor" dedi.

BABASININ SAKİNLEŞTİREMEDİĞİ ÇOCUK GÜNDEM OLMUŞTU

Suriye'de ellerinden ve yüzünden yaralanan çocuk, ameliyattan sonra gözleri sargılı olunca görmediğini zannedip feryat etmiş babası sakinleştirememişti.

GAZİANTEP'TE TEDAVİ EDİLDİĞİ DUYURULDU

Türkiye'ye getirilen çocuk, Gaziantep'te hastanede tedavi edildikten sonra gözleri görmeye başladı. Suriyeli baba, bir video ile tedavi edilen çocuğunun iyileştiğini söyleyerek "Çocuğumun durumu iyiye gidiyor. Artık görebiliyor" dedi.
GARANTÖR ÜLKE TÜRKİYE NEDEN HAVA SALDIRILARINI ENGELLEMİYOR
Türkiye garantör ülkeler arasında yer alırken, İdlib şehrinde yer alan hava saldırılarını durdurmak şartıyla, birliklerinin gözlem noktası kurulmasına müsade etmişti. Kurulan gözlem noktaları Esed rejiminin ordusunun önüne bir nebze set görevi görsede hava saldırılarının bir türlü bitmediği İdlib'te halk bu durumdan dolayı Türkiye'yi suçlamaya başlamıştı.
Astana kararları sonrası Rusya, İran ve Türkiye'nin garantör ülke olduğu İdlib ve çevre ilçeleriyle beraber hava saldırıları halen durmuş değil. Rusya garantör ülke olduğu halde hava saldırılarının başını çekirken, İran'da kendi ülkelerinden ve ortadoğudan topladığı binlerce fakir genci Suriye'de kendi ideoloji uğruna öldürmeye yada ölmeye yolluyor. İdlib'te bölge halkı İran ve Rusya'ya zaten sıcak bakmazken, Türkiye ise talepleri yerine getirmek yerine Rusyanın ve İran'ın bombaladığı çocukları Türkiye'de hastanelerde tedavi ettirmekle meşgul oluyor.

Kaynak : ISLAHHABER

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Trump’tan İspanya’ya: Sahra Çölü’ne Duvar Örün

İspanya Dışişleri Bakanı Josep Borrell, ABD Başkanı Donald Trump’ın kendilerine Akdeniz’den göçmen akınını durdurmak için …

“Yemen’de çocuklar ağlayamayacak kadar zayıf”

Sivil toplum kuruluşu Save the Children, Yemen'de milyonlarca çocuğun açlık çektiğini, devam eden savaş nedeniyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.