Salı, 22 Mayıs 2018
Free website traffic to your site!

Rejim Şam’ın Güneyinde Kan Kaybediyor: 70 Ölü

ve İran destekli koalisyonu Şam’ın güneyinde başlattığı askeri operasyonda ağır kayıplar veriyor.

Mepa News sitesinin yerel kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Şam’ın güneyindeki Yermuk Kampı bölgesinde IŞİD ve direnişçilere yönelik Rusya ve İran desteli rejim koalisyonu tarafından başlatılan saldırılarda rejime bağlı güçler ağır zayiat verdi.

Bugünkü Çatışmalarda En Az 20 Ölü

Kadem mahallesi çevresinde IŞİD ile yaşanan çatışmalarda rejime bağlı güçlerden, aralarında üst düzey komutanların da olduğu çok sayıda kişi öldürüldü.

Baladi News’in aktardığı bilgilere göre, Kadem Mahallesi’nde IŞİD ile dün gece saatlerinden bu yana yaşanan şiddetli çatışmalarda rejim unsurlarından en az 20 kişi öldü.

Son 4 Günde En Az 70 Ölü

Rusya ve İran destekli rejim koalisyonuna bağlı güçler geçtiğimiz 4 gün içinde Şam’ın güneyinde devam eden çatışmalarda en az 70 kayıp verdiği ifade edilirken, rejime bağlı güçlerden çok sayıda kişinin de yaralandığı veya IŞİD tarafından esir alındığı belirtiliyor.

Sabah Saatlerinden Bu Yana 50 Hava Saldırısı

Rejime bağlı güçlerin bölgede ilerleyememesi ve ağır kayıplar yaşaması üzerine bölgedeki sivil yerleşim yerlerine yönelik Rusya ve rejime ait uçakları tarafından hava saldırıları düzenlenmeye başlandı.

Şam’ın güneyindeki saldırıların başladığı ilk günlerden bu yana kara bombardımanına ağırlık veren rejim koalisyonu, artan kayıplar üzerine Doğu bölgesinde olduğu gibi sivil yerleşim yerlerini havadan hedef almaya başladı.

Saha aktivistlerinin aktardığı bilgilere göre, Rusya ve rejime ait savaş uçakları sabah saatlerinden bu yana Şam’ın güneyinde altındaki Yermuk Kampı bölgesine yönelik en az 50 hava saldırısı gerçekleştirdi.

Saldırılar 20 Nisan’da Başladı

Rusya ve İran destekli güçler geçtiğimiz 20 Nisan tarihinde 5 yıldan uzun bir süredir kuşatma altında olan Şam’ın güneyindeki Yermuk Kampı, Kadem Mahallesi ve Haceru’l-Esved bölgesine yönelik başlatmıştı.

Kuşatma altındaki bölgede IŞİD, Tahriru’ş Şam Heyeti ve diğer direnişçiler varlık gösteriyor.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Tahrir’uş Şam; Zorluklara rağman Şam devrimi devam edecek

Heyet Tahrir'uş Şam komutanları son zamanlarda medya'da çıkan iddaları cevapladı. Heyet Tahrir'uş Şam komutanları son …

İdlib patlamalarının sorumlularına idam cezası

İdlib’de bir dizi patlama ve suikast eylemine iştirak eden 4 kişi idam cezasına çarptırıldı. Fetihmedya'da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir