Perşembe, 18 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Rahip Brunson serbest bırakıldı


FETÖ ve adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası istenen, tutukluluğu ev hapsine çevrilen 'li rahip Andrew Craig Brunson bırakıldı. Mahkeme Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası aldı ancak Brunson'un hapis yattığı süre göz önünde bulundurularak tahliyesine karar verildi. Uzun zamandır merak edilen "Rahip Brunson kaldı mı?" "Brunson'un tutukluluğu devam mı edecek" soruları cevabını buldu.


İzmir'de, örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası istenen, tutukluluğu ev hapsine çevrilen ABD'li din adamı Andrew Craig Brunson yargılanmak üzere Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ne götürüldü.

Brunson, yoğun güvenlik önlemleri eşliğinden de saat 06.45 sıralarında davanın görüleceği Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ne giriş yaptı.

Bazı tanıklar ifade değiştirdi

Merakla beklenen, ulusal ve uluslararası onlarca basın mensubunun takip ettiği dava ise saat 10.30 sıralarında başladı. Brunson’ın eşi Norine Brunson ve ABD Maslahatgüzarı Jeffrey M. Hovenier de davanın görüleceği Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ne geldi.

Öğlen 1 saat ara verilen duruşma saat 14 sularında yeniden başladı. Sabahki duruşmada kimi tanıkların ifadelerinde değişikliğe gittiği öğrenildi.

Savcı mütalaasını açıkladı

Dava savcısı Rahip Brunson için adli kontrol kararlarının kaldırılmasını, örgüte üye olmaktan 5 ila 10 yıla kadar hapis cezasını talep etti. Eğer mahkeme Brunson'a alt sınırdan ceza verirse yolu açılacak.

Brunson serbest kaldı

Mahkeme, Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi ancak Brunson'un içeride yattığı süre göz önünde bulundurularak tahliyesine karar verdi.Brunson'un casusluk suçlamasından herhangi bir ceza almadığı, terör örgütüne yardımdan 3 yıl 1 ay 15 günlük bir ceza aldığı öğrenildi.

Avukat'tan ilk

Brunson'un avukatı İsmail Cem Halavurt, mahkeme çıkışında, "Biz terör hükmü için de itiraz edeceğiz. Keşke bunların hiç birisi yaşanmadan süreçler bitseydi. Bugün tahliye edilmesini beklemiyorduk. Türk hukukunu bilmediği için Brunson biraz şaşırdı. Burada güvenlik sorunu da oluştu. Elektronik kelepçe çıkarıldı. 'den gideceğini düşünüyorum. Duruşmanın ardından Brunson ve ailesi eve gitti" şeklinde konuştu. Kaynak : yenişafak

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Kayseri ve Aksaray’dan Esintiler..

SELAHADDİN E. ÇAKIRGİLE-posta: Yazarın Tüm Yazıları > Hafta sonunda, Aksaray IHH’nın davetlisi olarak uçakla Kayseri’ye, …

Suudi Arabistan’a Kaşıkçı tepkisi: Ülkeler Riyad’taki konferanstan çekiliyor

Çok sayıda hükümet ve iş dünyası temsilcinin, Cemal Kaşıkçı olayından dolayı önümüzdeki hafta Riyad'da düzenlenecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.