Çarşamba, 25 Nisan 2018
Free website traffic to your site!

Rafah’ta Meydana Gelen Patlamada Kudüs Müfrezeleri’nden 4 Kişi Şehit Oldu

​​​​​​​’nin Rafah şehrinin doğusunda motosiklette meydana gelen patlamada İslamî Hareketi’nin askeri kanadı durumundaki Kudüs Müfrezeleri’ne mensup 4 direnişçinin şehit olduğu belirtildi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı dört genci hedef alan saldırı neticesinde şehit olan dört kişinin yanmış olarak Yunus Neccar Hastanesi’ne kaldırıldığını duyurdu.

Bakanlık sözcüsü Eşref El-Kudra yaptığı açıklamada, saldırıda şehit olanların Ayid Salih Ahmed El-Hamayide (23), Emced Hüsni Muhammed El-Katus (18), Hişam Muhammed Atve Abdulal (22) ve Haşim Abdulfettah Osman Kilab (18) olduklarını ifade etti.

Ajanslar ve görgü şahitleri, güçlerinin El-Avde ’na lastik taşıyan kasalı motosiklete ateş açmaları sonucu meydana gelen patlamada araçta bulunan 4 Filistinli gencin şehit olduğunu ifade ederken, işgal ordusu konuyla ilgili haberleri yalanladı.

Resmi ve güvenlik kaynakları meydana gelen patlamayla ilgili yapmazken, patlamanın nedeniyle ilgili gelen bilgiler çelişki arz ediyor.

Diğer taraftan işgal rejiminde yayın yapan Kanal-14 televizyonu işgal ordusunun tarafında saldırıyla ilgili yapılan haberleri yalanladığını belirtirken, işgal ordusu sözcüsü de yaptığı açıklamada ordunun Gazze’ye yönelik bir saldırıda bulunmadığını iddia etti.

Ajanslar, Gazze sınırında mevzilenmiş olan işgal topçusunun hedef aldığı kasalı motosiklette bulunan dört kişinin şehit olduğunu duyurdular.

Şehitler arasında yer alan Hişam Abdulâl, Siyonist işgal rejiminin ilk kez insansız hava aracıyla düzenlediği saldırıda 2001 yılında şehit olan Kudüs Müfrezeleri komutanlarından Muhammed Abdulâl’ın oğlu olduğu kaydedildi.

FİEM

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Altay Tankı İhalesini BMC Kazandı

​​​​​​​Milli ana muharebe tankı Altay'ın seri üretimi ve Altay tankına motor geliştirilmesi için başlatılan projede …

‘AKPM’nin Çağrısı, Türkiye’nin İçişlerine ve Seçimlerine Açık Müdahaledir’

​​​​​​​Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, "AKPM'nin, seçim güvenliği ve OHAL nedeniyle seçimlerin ertelenmesi çağrısı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir