Cumartesi, 22 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

PKK safında savaşan eski İngiliz askere 7.5 yıl hapis

'de 2017 yılından bu yana tutuklu bulunan İngiliz vatandaşı Joe Robinson, güçlerine katıldığı gerekçesiyle 7.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

25 yaşındaki Robinson, 2015 yılında Suriye'nin kuzeyinde bulunan PPK'nın Suriye kolu YPG güçlerine katıldığı gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Robinson, 2017 yılında 'ın Didim ilçesinde Bulgar bir kadın ile birlikte tatil yaptığı sırada otel odasında gözaltına alınmıştı.

Türkiye, 'nın Suriye'deki uzantısı 'nin silahlı kanadı Halk Koruma Birlikleri'ni (YPG) terörist ilan etmesine rağmen İngiltere ve , YPG'yi 'e karşı savaşta bir müttefik olarak görüyor.

Robinson'ın nişanlısı da yargılandı

25 yaşındaki Robinson'ın annesi Sharon Chimejczuk, oğlu hakkında verilen hüküm kararını Cuma akşamı İngiliz Dışişleri'nden gelen bir telefonla öğrendiğini söyledi.

BBC'ye göre Chimejczuk, oğlunun 7.5 yıl hapis cezasına çarptırıldığını, Bulgar nişanlısı Mira Rojkan'a " propogandası" nedeniyle verilen cezanın ise ertelendiğini kaydetti.

İngiltere'nin Lancashire bölgesinden olan Robinson'un sıhhiyeci olarak İngiltere ordusu ile Afganistan'da görev yaptığı bildiriliyor.

Guardian gazetesi 6 Ağustos 2017 tarihinde konu ile ilgili yaptığı haberde, Robinson'ın YPG içinde bir ay süresince sıhhiyeci olarak görev aldığını ve ardından da 'ın kuzeyinde güçlerine katıldığını öne sürmüştü.

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Malezya Başbakanı: Eşcinselliği Veya LGBTİ Haklarını Kabul Edemeyiz

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, cuma günü yaptığı açıklamada Malezya'nın eşcinsel evliliği veya LGBTİ haklarını kabul …

Bakan Gül: Türkiye’deki sıkıntılar psikolojik

Bakan Gül: Türkiye'deki sıkıntılar psikolojikADALET Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'deki ekonomik sorunların birlikte çözüleceğini belirterek, "Türkiye'de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.