Salı, 25 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

“PKK/PYD-YPG Suriye’de Cinsel Şiddete Başvuruyor”

’nin (BM) Daimi Temsilciliği Maslahatgüzarı Güven Begeç, “/-, BM raporlarında da yer aldığı gibi, işkence ve cinsel şiddete başvuruyor.” dedi.

Türkiye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliği Maslahatgüzarı Güven Begeç, BM Güvenlik Konseyi’nde çatışmalarda cinsel şiddet olaylarının görüşüldüğü oturumda konuşma yaptı.

AA’da yer alan habere göre, Begeç, ’de hem Beşşar rejimi hem de IŞİD ve PKK/PYD-YPG gibi örgütlerin işlediği, BM raporlarına da giren “korkunç” cinsel şiddet olaylarına dikkat çekti.

BM Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu’nun geçen ay yayımlanan raporunun, PYD/PKK’nın paravanı SDG’nin 'da alıkoyduğu erkeklere şiddet uyguladığı, cinsel organlarını yaktığı ya da yakmakla tehdit ettiğini ortaya koyduğunu hatırlatan Begeç, “PKK/PYD-YPG, BM raporlarında da yer aldığı gibi, işkence ve cinsel şiddete başvuruyor.” diye konuştu.

“Uluslararası Toplum Bu Kısır Döngüyü Sonlandırmalı”

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in BM Güvenlik Konseyi’ne sunduğu, çatışmalarda cinsel şiddet olaylarını ortaya koyan raporuna değinen Begeç, Myanmar ordusunun ’da Rohingya Müslümanlarına uyguladığı şiddet olaylarının da son derece “rahatsız edici” olduğunu vurguladı.

Begeç, uluslararası toplumun Myanmar hükümetinden Arakanlı göçmenlerin güvenli bir şekilde köylerine dönmesini sağlamasını, insani erişime izin vermesini, cinsel şiddet dâhil bütün şiddet olaylarına son vermesini ve bu “kısır döngüyü” sonlandırmasını beklediğini sözlerine ekledi.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

En zararlı uyuma şekli açıklandı

American Mayo Clinic'ten bilim insanları tarafından yapılan araştırmaya göre, yüz üstü uyumak sağlık problemlerine yol …

İnternet Yayınları İçin Yeni Dönem Başlıyor

RTÜK üyesi Doç. Dr. Ersoy, internetten yapılan bazı yayınlar için denetim sürecinin yakın zamanda yayınlanacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.