Perşembe, 20 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Pakistanlılar Türkiye’ye Destek İçin Türk Lirası Alıyor

'ye destek için Türk lirası alan Pakistanlılar, sosyal medyada da "Türk malı kullanımı" ve "tatil için 'ye gitme" çağrıları paylaşıyor.

16 Ağustos 2018 Perşembe 22:51A+A-

Türkiye ekonomisine yönelik spekülatif ataklara karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip 'ın "döviz bozdurma" çağrısının ardından bazı Pakistanlılar da döviz bürolarına giderek Türk lirası almaya başladı.

Pakistanlılar sosyal medyada da Türkiye'ye destek mesajları paylaşıyor.

Müftü Muhammed Arif isimli kullanıcının parasını Türk lirasına çevirirken paylaştığı kayıtta, "Halkın bildiği gibi, Türk lirası şu an çok büyük problemler yaşıyor ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği üzere bizim de paramızı Türk lirasına çevirmemiz gerekiyor. Pakistanlılara, paralarını Türk lirasına çevirmelerin tavsiye ediyorum." dediği görülüyor.

Başka bir paylaşımda da "Tüm Pakistanlıları Türk parası almaya ve Türk ekonomisini güçlendirmeye çağırıyorum." mesajı yer alıyor.

❝Pakistanlılara, paralarını Türk lirasına çevirmelerin tavsiye ediyorum❞
Pakistanlılar Türkiye'ye destek için Türk lirası alıyor https://t.co/6rr0NQ2lFE pic..com/cD9ekRYxWJ

— ANADOLU AJANSI (@anadoluajansi) 16 Ağustos 2018

Türk lirası almak dışında Türk malı kullanma ve tatil için Türkiye'ye gitme çağrısında da bulunan kullanıcıların bazı paylaşımları şöyle:

"(1920'lerde Alt Kıta Müslümanları Türklerin yanındaydı, şimdi 100 yıl sonra yeniden Türk kardeşlerimizin yanındayız.) ('ın ve ümmetimizin gururu Türkiye'mize kimse dokunamaz. ve yaptırımları karşısında Türk lirasını ve Türkiye'yi yükselteceğiz inşallah.) (Eğer Türkiye'ye yardım etmek istiyorsanız lütfen Türk ürünleri alın ve başka ülkeler yerine tatile Türkiye'ye gidin.)"

AA

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Enis Berberoğlu’na tahliye kararı

Yargıtay Enis Berberoğlu'na, MİT tırları görüntülerini Can Dündar'a ilettiği gerekçesiyle verilen 5 yıl 10 ay …

Avrupa Birliği’nden Han el-Ahmer’e destek

Avrupa Parlamentosu'ndan bir delegasyon, İsrail'in yıkım tehdidi altında olan Han el-Ahmer Köyü'nü ziyaret ederek, 'yıkım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.