Çarşamba, 17 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

“OHAL İçin Artık Bir Sebep Kalmadı”

’de olağanüstü halin () devam etmesi için bir sebep kalmadığına dikkat çeken Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “’in kalkması yatırımları, fon akışını ve algıyı olumlu etkileyecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Habertürk’te katıldığı programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Türkiye’nin 15 Temmuz’daki kalkışmasından sonra olağanüstü hal (OHAL) dönemine geçmek zorunda kaldığını söyleyen Şimşek, “OHAL'in kaldırılacak olması muazzam olumlu bir gelişme. Allah cumhurbaşkanımızdan razı olsun, bu taahhüdü verdiler. Bu çok önemli bir gelişme.” dedi.

“Türkiye zaten koridorunu yıktı. , Münbiç… Şimdi koridoru yıkıldığına ve FETÖ ile mücadele konusunda başarılı olunduğuna göre Türkiye’de OHAL için bir sebep kalmadı.” ifadelerini de kullanan Şimşek, Türkiye’de OHAL’in kalkmasının yatırımları, fon akışını ve algıyı olumlu etkileyeceğini dile getirdi.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İsrail’den Gazze’ye hava saldırısı

İsrail ordusu, Gazze’nin güneyindeki bazı bölgelere hava saldırısı düzenledi. İsrail ordusunun resmi Twitter hesabından yapılan …

Pompeo Türkiye’de!

Suudi Arabistan’da kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı’yı görüşen ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun Türkiye’ye geldi. Cumhurbaşkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.