Pazar, 22 Temmuz 2018
Free website traffic to your site!

Nijerya’da Silahlı Saldırılar: 30 Ölü

’da kimliği belirsiz kişilerce düzenlendiği belirtilen saldırılarda en az 30 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

12 Temmuz 2018 Perşembe 10:40A+A-

Nijerya’da bulunan Gandi bölgesinin yöneticisi Alhaji Maccido, ülkenin kuzeydoğusunda yer alan Sokoto ve Zamfara eyaletlerinde düzenlenen silahlı saldırılarla ilgili bilgi verdi.

Maccido, şu ifadeleri kullandı:

“Sokoto ve Zamfara eyaletlerinde bulunan Alliki, Dantasakko, Tabannin Gero, Birwanga ve Kozi köylerindeki saldırılarda biri kadın, en az 30 kişi hayatını kaybetti.”

Saldırıları düzenleyenlerin motosikletle gelerek halka ateş açtığını belirten Maccido, olayda birçok kişinin kaçırıldığını ve birçok kişinin de evlerini terk etmek zorunda kaldığını söyledi.

sonrası bölgeyi ziyaret eden Sokoto eyaletinin polis müdürü Murtala Mani ise saldırıların insanlık dışı ve barbarca olduğuna vurgu yaptı.

Mani, “Saldırıyı düzenleyenlerin kim olduğuna dair bilgimiz yok ancak güvenlik güçleri bölgede önlem aldı ve saldırıya ilişkin soruşturma başlatıldı.” dedi.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Irak’ta göstericilere polis müdahalesi

Irak'ta güvenlik güçleri, işsizlik ve elektrik kesintilerine karşı düzenlenen gösteriler kapsamında, başkent Bağdat'ta kamu binalarının …

5 soruda ‘Yahudi Ulus Devleti’ kararı nedir?

İsrail'in bir anayasası olmadığı için devletin anayasası mesabesindeki "temel kanunlarının" içine girecek olan yasayla İsrail …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir