Çarşamba, 26 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

New Yorklular Mülteciler İçin Yürüdü

Dünya Mülteciler Günü dolayısıyla ’nin en büyük kenti ’ta toplanan binlerce kişi, yönetiminin mülteci politikalarını etti.

ABD’nin en büyük kenti New York’ta Dünya Mülteciler Günü dolayısıyla bir araya gelen binlerce kişi, Donald Trump yönetimini hedef alan bir yürüyüş gerçekleştirdi.

AA’da yer alan habere göre New York’un sembol mekânlarından Bryant Park’ta toplanan binlerce kişi, buradan ’e () kadar yürüdü.

Ellerinde “Mülteci çocukları koruyun!”, “Mülteciler hoş geldiniz!”, “Çocuklar yasa dışı değildir!” ve “Aileleri bir arada tutun!” gibi pankartlar taşıyan ve mülteciler lehine sloganlar atan farklı din ve etnik kökene mensup göstericiler, caddeler boyunca uzun kuyruklar oluşturarak BM binasının önüne geldi.

Trump yönetiminin, ABD’ye yasa dışı olarak giren mülteci ailelerin çocuklarını ayıran politikasını eleştiren göstericiler, mülteci çocukların hedef alınmasına şiddetle karşı çıktı.

, BM binası önünde olaysız şekilde sona erdi.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

BM’den uluslararası işbirliği çağrısı

BM Genel Sekreteri Guterres, dünya liderlerine uluslararası işbirliği yapma çağrısında bulundu. Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Trump: Esed kimyasal silah kullanırsa harekete geçeceğiz

ABD Başkanı Trump, Esed rejimi kimyasal silah kullanırsa ABD'nin harekete geçeceğini söyledi. ABD Başkanı Donald …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.