Pazar, 22 Temmuz 2018
Free website traffic to your site!

New Yorklular Mülteciler İçin Yürüdü

Dünya Mülteciler Günü dolayısıyla ’nin en büyük kenti ’ta toplanan binlerce kişi, yönetiminin mülteci politikalarını etti.

ABD’nin en büyük kenti New York’ta Dünya Mülteciler Günü dolayısıyla bir araya gelen binlerce kişi, Trump yönetimini hedef alan bir yürüyüş gerçekleştirdi.

AA’da yer alan habere göre New York’un sembol mekânlarından Bryant Park’ta toplanan binlerce kişi, buradan ’e () kadar yürüdü.

Ellerinde “Mülteci çocukları koruyun!”, “Mülteciler hoş geldiniz!”, “Çocuklar yasa dışı değildir!” ve “Aileleri bir arada tutun!” gibi pankartlar taşıyan ve mülteciler lehine sloganlar atan farklı din ve etnik kökene mensup göstericiler, caddeler boyunca uzun kuyruklar oluşturarak BM binasının önüne geldi.

Trump yönetiminin, ABD’ye yasa dışı olarak giren mülteci ailelerin çocuklarını ayıran politikasını eleştiren göstericiler, mülteci çocukların hedef alınmasına şiddetle karşı çıktı.

, BM binası önünde olaysız şekilde sona erdi.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Irak’ta göstericilere polis müdahalesi

Irak'ta güvenlik güçleri, işsizlik ve elektrik kesintilerine karşı düzenlenen gösteriler kapsamında, başkent Bağdat'ta kamu binalarının …

5 soruda ‘Yahudi Ulus Devleti’ kararı nedir?

İsrail'in bir anayasası olmadığı için devletin anayasası mesabesindeki "temel kanunlarının" içine girecek olan yasayla İsrail …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir