Pazar, 21 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Netanyahu’ya ‘Hamas’ suçlaması

İsrail'deki muhalif Siyonist Kamp Partisinin Başkanı Livni, Başbakan 'nun karşısında güçlü olmadığını ve Hareketini güçlendirmeye çalıştığını söyledi.

İsrail’deki muhalif Siyonist Kamp Partisi Başkanı Tzipi Livni, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun Hamas Hareketi karşısında güçlü olmadığını, aksine hareketin gücünü artırmak için çalıştığını söyledi. Ayrıca Netanyahu’nun sessiz kalmaları ve saldırmamaları karşılığında onlara gönderilmesine göz yumduğunu söyledi.

Livni, ’ın, Şeridi için elektrik harcaması ve Hamas personelinin maaşlarının ödenmesi amacıyla Hamas’a para gönderme isteğini onaylayan Netantahu’yu sert bir şekilde eleştirdi.

Tzipi Livni, Netanyahu’ya yönelik eleştirilerini şu ifadelerle dile getirdi;

“Ilımlıları güçlendirmek ve Hamas’ı izole etmek yerine, hükümet boş tehditler içeren ifadeler kullanıp, ardından Hamas’a doğrudan para gönderilmesini onaylıyor.”

Livni, İsrail’in güvenliğinin, sağcı hükümetin popülizmi ile sahada çelişen uygulamalar arasında dalgalandığına da dikkat çekti.

Diğer taraftan, solcu bir blok olan Meretz’in Başkanı Tamar Zandberg, Netanyahu’nun politikalarına destek verdi.

Znagberg, “Her İsrailli iki seçeneğin olduğunu biliyor: savaş ya da ateşkes. Uzun süreli bir ateşkes mümkün olabilir. Gazze Şeridi’ndeki kaldırılabilir” dedi.

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Yemen dünyanın en büyük açlık kriziyle karşı karşıya

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Sözcüsü Herve Verhoosel, Yemen'in dünyanın en büyük açlık kriziyle karşı …

İran’dan Afganistan seçimlerine yönelik açıklama

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi 'İran'ın Afganistan halkının menfaatlerini garantileyen çalışmalara destek verdiğini' belirtti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.