Pazar, 24 Haziran 2018
Free website traffic to your site!

Netanyahu’dan İran’a karşı yeni Suriye iddiası

Kıbrıs Cumhuriyeti, Yunanistan, İarail arasındaki üçlü zirveye katılmak için Lefkoşa'ya giden Netanyahu, İran'a karşı kanıtlanamamış iddialar ortaya attı.

İsrail Başbakanı Binyamin , İran'ın İsrail'i tahrip etmek için Suriye'de tehlikeli silahlar üretmeye çalıştığını iddia etti. Netanyahu, İran'ın iddia edilen eylemlerinin İsrail'e karşı yöneltildiğine dikkat çekerek, "Tahran her gün İsrail'in yeryüzünden elimine edilmesi için açıkça çağrıda bulunuyor" dedi.

Geçtiğimiz günlerde de Netanyahu, ülkesinin gerilimi tırmandırmaktan yana olmadığını ancak her türlü senaryoya hazır olduklarını belirterek, "Kendilerine karşı ölümcül saldırganlığa karşı zamanında davranmaya hazır olmayan devletler daha sonra daha ağır bedeller ödemişlerdir. Biz gerilim istemiyoruz. Ancak her türlü muhtemel senaryoya hazırız." açıklamasında bulunmuştu.

NETANYAHU'NUN İRAN İDDİALARI

İsrail Başbakanı Netanyahu geçen hafta pazartesi yaptığı açıklamada, İsrail istihbaratının, İran'ın nükleer silah üretmek için gizli bir program üzerinde çalıştığına dair delillere ulaştığını iddia etmişti.

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansından (UAEA) yapılan yazılı açıklamada ise "İran'da 2009 yılından sonra nükleer patlayıcı bir aygıtın geliştirilmesine yönelik faaliyetlerine dair güvenilir bir gösterge bulunmadığı" bildirilmişti.

Gereksizse Sil

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Seçim Yasakları Başladı

​​​​​​​Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin propaganda dönemi saat 18.00'de sona erdi ve …

Saldırı Altındaki Dera Halkı İçin Acil Yardım Çağrısı

Suriye'de muhaliflere bağlı Dera İl Meclisi, Esed rejimi ve destekçilerinin saldırıları altında kalan Dera'da sivillere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir