Salı, 16 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Netanyahu Putin ile düşen Rus uçağını görüşecek

İsrail Başbakanı Binyamin , Devlet Başkanı Vladimir ile geçen ay 'de askeri uçağının düşürülmesi ve Tel Aviv ile arasında gerginlik yaşanması ardından bir araya geleceklerini duyurdu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu haftalık kabine toplantısında yaptığı açıklamada, kısa süre önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştüklerini belirtti.

Rus ve İsrail ordusu arasındaki güvenlik koordinasyonun devamını görüşmek için yakın bir zamanda bir araya gelinmesi konusunda Putin ile anlaştıklarını ifade eden Netanyahu, görüşmenin ne zaman yapılacağına dair ise kesin bir tarih vermedi.

Netanyahu ayrıca "İran'ın Suriye'de askeri varlık kurmasını engellemek için her zaman gerekeni yapacaklarını" söyledi.

Rus uçağının düşürülmesi sonrası ilk yüz yüze görüşme

Yakın zamanda yapılacağı belirtilen buluşma, geçen ay Suriye'de bir uçağının düşürülmesi nedeniyle Tel Aviv ile Moskova arasında yaşanan gerginliğin ardından, iki arasında gerçekleşecek ilk yüz yüze görüşme olacak.

Rus uçağının düşürülmesinin ardından Netanyahu'nun Rusya'yı ziyaret etmeyi planladığı ancak Moskova'nın bu isteği geri çevirdiği iddia edilmişti

Rus İl-20 askeri uçağı 17 Eylül'de, rejimine ait S-200 hava savunma sistemi tarafından düşürülmüş ve Rusya, kentinde rejime ait bir depoya hava saldırısı düzenleyen İsrail'e ait F-16 savaş uçaklarının İl-20'yi kalkan olarak kullandığı için füzelere hedef olduğunu öne sürmüştü.

İsrail yönetimi ise, Rus uçağının Esed rejimine ait hava savunma sistemi tarafından vurulduğunu ve olaydan Esed rejiminin sorumlu olduğunu ileri sürerek Rusya'nın suçlamalarını reddetmişti.

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İsrailli insan hakları kuruluşu BMGK’da Filistin konulu konseyde tanıklık yapacak

İsrail merkezli insan hakları kuruluşu B’Tselem Hagai el-Ad'da yapılan açıklamada, kuruluşun New York’ta düzenlenecek Filistin …

‘Kurguladım’ Diyerek İtiraflarını İnkar Etti

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundaki eylemlere ilişkin davada, soruşturma aşamasında itirafçı olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.