Pazartesi, 24 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

NETANYAHU: “ESED İLE SORUNUMUZ YOK”


“İsrail” Başbakanı Netenyahu, ile yaptığı görüşme sonrası “ ile sorunumuz yok” açıklaması ile ’in iktidarda kalmasını desteklediğini belirtti.

“İsrail” Başbakanı Netenyahu, Putin ile yaptığı görüşme sonrası “Esed ile sorunumuz yok” açıklaması ile Esed’in iktidarda kalmasını desteklediğini, nihayetinde ve üçlüsünün de Netenyahu’nun açıklamasına paralel bir plan çerçevesinde hareket ettiğini ortaya koymuş oldu.

Dün 'da Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşen İsrail Başbakanı Benyamin Netenyahu'nun, dönüş yolunda “İsrail”in Devlet Başkanı Beşar Esed'le sorunu olmadığını belirtti. 'Şam'ın varolan ateşkes anlaşmalarına uyması halinde Suriye'ye müdahale etmeyecekleri' mesajını verdi.

Moskova'dan ayrılmadan önce gazetecilere yaptığı açıklamalarla Putin'le Suriye uzlaşmasına vardığını belli eden “İsrail” Başbakanı, ''Esed yönetimiyle sorunumuz yok, Suriye'deki asıl sorun İran ile '' beyanında bulundu.

Esed'in Suriye'nin tamamında kontrolü yeniden sağlaması ve iktidarını istikrara kavuşturmasına İsrail'in itirazı olmadığı mesajını veren Netenyahu, ama “İsrail”in gerek olursa tıpkı daha önce yaptığı gibi yine sınırlarını Suriye ordusuna karşı korumak için harekete geçeceğini belirtti.

“Geçmişte Esed yönetimiyle tek bir sorunumuz yoktu, 40 yıl boyunca Golan Tepeleri'nde tek bir mermi bile ateşlenmedi” diye konuşan “İsrail” lideri, ''Ben (Suriye'ye) müdahale etmeme konusunda net bir politika ortaya koydum ve müdahale de etmedik. Bu değişmedi'' açıklamalarında bulundu.

Kendileri için sorun teşkil edenin ve Hizbullah olduğunu, bu durumda da değişiklik olmadığını söyleyen Netenyahu, ''Meselenin özü, bize karşı eylemde bulunan herkese karşı eyleme geçme özgürlüğümüzü korumamızdır. İkinci olarak da İranlıların Suriye topraklarından çıkmasıdır'' dedi.

Kaynak : Sputnik

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Afganistan’da Son Bir Ayda 513 Güvenlik Görevlisi Öldü

Afganistan Savunma Bakanı Tarık Şah Bahrami, ülkede son bir ay içerisinde 513 güvenlik görevlisinin öldüğünü …

Taliban’dan Yalanlama

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi haklarında çıkan haberlerle ilgi iddialara cevap verdi. Açıklamada şu ifadelere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.