Salı, 16 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

NABLUS Kentinde İSRAİL Güçleri İle Şiddetli ÇATIŞMA

halkına baskılarını sürdüren güçlerinin bugün sabah baskın yaptıkları Batı Yaka’nın Nablus şehrinin doğusunda yer alan El-Lubben beldesinde toplanan gençleri dağıtmak için yoğun bir şekilde göz yaşartıcı ve plastik mermi kullandıkları belirtildi.

Görgü şahitleri, işgal güçlerinin gece geç saatlerde baskın yaptıkları beldeye sabah erken saatlerde yeniden gelerek baskınlara devam ettiklerini, cadde ve sokaklara inen gençlerin de işgal askerlerine taş atıp engellemeye çalıştıklarını, işgal güçlerinin ise gençlere karşı yoğun bir şekilde plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba kullandıklarını ifade ettiler.

Belde halkı bir taraftan işgal askerlerine karşı koyarken, diğer yandan da beldeye gelip evlere saldıran ve bahçeleri tahrip eden yerleşimcilere karşı koymaya çalışıyorlar.

Diğer taraftan Filistinli gençlerin Nablus’un güneyinde yer alan Huvare beldesinin ortasından geçen Yahudi yerleşimcilerin araçlarına taş atmaları sonucu bazı araçlarda hasar meydana geldi.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

MEŞAL: Filistin’in ÖZGÜRLÜĞÜ İçin Bir Plan Var!

Hamas Siyasi Birimi eski başkanı Halid Meşal, Hamas’ın Filistin’in özgürlüğü için taktiksel ve stratejik bir …

GAZZE’deki GECE Eylemlerinde 4 Filistinli Yaralandı

Filistinli gençlerin işgal güçlerini huzursuz etmek, psikolojilerini ve morallerini bozmak için Gazze’nin doğu ve kuzey …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.