Perşembe, 16 Ağustos 2018
Free website traffic to your site!

Muhammed bin Selman’ın ‘reform hamlesi’ sürüyor: Abdulaziz el Fevzan tutuklandı

'da din adamlarına yönelik hamlesi devam ediyor.

Suudi Arabistanlı yetkililer ülkenin tanınmış din adamlarından Abdülaziz el Fevzan'ı tutukladı. Fevzan'ın tutuklanması haberi, ülkede tutuklama dalgalarına karşı duran aktivistler tarafından yürütülen hesapları tarafından paylaşıldı.

Aktivistler, Suudi Arabistan Adalet Yüksek Enstitüsü'nde karşılaştırmalı dini hukuk profesörü olan Fevzan'ın sosyal medyada paylaştığı ifadeler nedeniyle tutuklandığını ifade etti. Fevzan, ülkede dini liderlerin ve vaizlerin tutuklanmasına karşı sosyal medyada bazı paylaşımlar yapmıştı.

El Cezire'nin bildirdiğine göre ise Abdulzziz el Fevzan'a yurt dışına çıkış yasağı konuldu ve sosyal medya kullanımı yasaklandı. 'da iki milyondan fazla takipçisi olan din adamı, 15 ve 16 Temmuz'da attığı tweetlerde ülkedeki din adamlarının tutuklanmasını eleştirmiş ve yetkilileri dine ve değerlere açmakla suçlamıştı.

Suudi Arabistan'da gölge kral olarak anılan veliaht prens Muhammed Bin Selman öncülüğünde ülkede bir reform hamlesi başlatılmıştı. Bu hamle kapsamında birçok vaiz ve din adamı tutuklanmıştı. Bunların arasında Selman el Avde ve Avad el Karni gibi isimlerde bulunuyordu.

Kaynak: Mepa News

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İsrail’den Kudüs’e 20 bin yeni Yahudi yerleşimi kararı

İsrail, Kudüs’ün farklı bölgelerinde Yahudiler için toplamda 20 bin yeni konut, otel, sanayi ve ticaret …

Türkiye’den Kabil saldırısına kınama

Türkiye, Afganistan'ın başkenti Kabil'de dün gerçekleştirilen saldırıyı kınadı. Dışişleri Bakanlığı, Kabil'de bugün düzenlenen saldırıya ilişkin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.