Pazar, 22 Temmuz 2018
Free website traffic to your site!

Muhaliflerden Türkmen Dağı’nda Esed Güçlerine Operasyon

Daha önce Kürdistanında kurulan ve çoğunluğunu Kürt ve Türkmen müslümanların oluşturduğu Ensar el-İslam Cemaati’nin Cebeli Ekrad’daki başarılı operasyonlardan sonra Türkmen Dağı’nda da başarılı operasyonlar düzenlemeye devam ediyor.

11 Temmuz 2018 Çarşamba 15:23A+A-

Ensar el-İslam son olarak yayınladığı görüntülerde, özel birliklerinin, “Fursan’ul İman” ve “Türkmen Dağı Mücahidleri”nin katılımıyla gerçekleştirdiği operasyonda noktasını yerle bir ettiğini kaydetti.

’nin kuzeyindeki dağlık bölgede Cuma günü düzenlendiği belirtilen operasyonda 8 Rejim Milisi etkisiz hale getirildi. 1 de alındı.

Baskında ele geçirilen ganimetler arasında 3 adet PKP (Bixi tüfek) Tüfek, 4 adet AK-47 Tüfek, bu tüfeklere ait şarjörler ile 7.62’lik çok sayıda mermi bulunuyor. Ayrıca muhaberatta kullanılan telsiz ve telefonlar ile bu aletlere ait şarj cihazları, savunma ve taarruz tipi el bombaları ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Profesyonel savaşçılardan oluşan Muhalif grup Ensar el-İslam ’de etkin operasyonlar gerçekleştiriyor.

Kaynak: Fetih Medya

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

FUA VE KEFERYA’DA SON DURUM!

Fua Ve Keferya Anlaşmasının Detaylarını açıklandı, anlaşma gereği bölge boşaltıldı. Hey’et Tahriru’ş-Şam görüşme sorumlusu Abdullah …

Beşer Esed bölgelerinde 200 Dolar karşılığında ‘Muta Evliliği’

Beşer Esed Rejimine bağlı bölgelerde 200 Dolar Karşılığında “MUTA Evliliği” Adı Altında Şii Evlilikleri gerçekleşiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir