Pazartesi, 25 Haziran 2018
Free website traffic to your site!

Mısır Başbelam’ından faiz fetvası: Bankadan alırsan haram değil!


baş belamlarından Şevki Allam, vatandaşlarına paralarını bankalara yatırma çağrısı yaptı. Müftü, bankaların vereceği faizin de haram olmayacağını savundu.

Mısır'da Cumhurbaşkanı Abdülfettah 'nin yönetimi ekonomik zorluklarla başa çıkamaz ve IMF'den kredi alırken Mısır'da mevcut beşeri rejimin baş belamlarından Şevki Allam'dan sınırları aşan bir fetva geldi.

"BANKA'NIN VERDİĞİ FAİZ HARAM DEĞİL"

Mısır halkını 'paralarını bankalara yatırarak ekonomiye destek vermeye' çağıran belam, 'bankaya konulan paranın ekonomik ' olduğunu savundu.

Mısır'da yayın yapan El Nas kanalına konuşan Allam, bankaların tüzel kişilik sayıldığını, İslam'daki faiz yasağının ise gerçek kişiler arasında geçerli olduğunu iddia etti.

"DİNİ-VATANİ GÖREV"

Kısa süre önce 2. dönem cumhurbaşkanlığına resmen başlayan darbeci Sisi'nin ekonomi politikalarına destek oluşturmaya çalışan Mısır baş belamı, ''Bankaya konulan ekonomik yatırımdır. Ekonomiyi desteklemek, dini ve vatani bir görevdir'' diyerek beşeri ideolojileri desteklemenin dini bir değer olduğu vurgusu yaptı.

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Facebook ve Twitter Hizbullah’ı kapattı

Facebook ve Twitter, Lübnan Hizbullahı'na yakın hesapları kapattı. Al Masdar'ın haberine göre, Lübnan Hizbullahı, Twitter …

İranlı Tuğgeneral Suriye’de öldürüldü

İran Devrim Muhafızları Ordusu'na mensup Tuğgeneral Şahroh Dayipur, Suriye'nin Deyrezor iline bağlı Bukemal ilçesinde katıldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir