Perşembe, 20 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Mısır Başbelam’ından faiz fetvası: Bankadan alırsan haram değil!


baş belamlarından Şevki Allam, vatandaşlarına paralarını bankalara yatırma çağrısı yaptı. Müftü, bankaların vereceği faizin de haram olmayacağını savundu.

Mısır'da Cumhurbaşkanı Abdülfettah 'nin yönetimi ekonomik zorluklarla başa çıkamaz ve IMF'den kredi alırken Mısır'da mevcut beşeri rejimin baş belamlarından Şevki Allam'dan sınırları aşan bir fetva geldi.

"BANKA'NIN VERDİĞİ FAİZ HARAM DEĞİL"

Mısır halkını 'paralarını bankalara yatırarak ekonomiye destek vermeye' çağıran belam, 'bankaya konulan paranın ekonomik ' olduğunu savundu.

Mısır'da yayın yapan El Nas kanalına konuşan Allam, bankaların tüzel kişilik sayıldığını, İslam'daki faiz yasağının ise gerçek kişiler arasında geçerli olduğunu iddia etti.

"DİNİ-VATANİ GÖREV"

Kısa süre önce 2. dönem cumhurbaşkanlığına resmen başlayan darbeci Sisi'nin ekonomi politikalarına destek oluşturmaya çalışan Mısır baş belamı, ''Bankaya konulan ekonomik yatırımdır. Ekonomiyi desteklemek, dini ve vatani bir görevdir'' diyerek beşeri ideolojileri desteklemenin dini bir değer olduğu vurgusu yaptı.

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Almanya Suudi Arabistan’a silah satışını onayladı

Alman hükümeti aralarında Suudi Arabistan’ın da olduğu Ortadoğu ve Körfez ülkelerine Alman şirketlerin silah ihracatını …

ABD ‘Terörizm 2017’ raporundan YPG’yi çıkardı

ABD Dışişleri Bakanlığınca yayınlanan Terörizm 2017 Ülkeler Raporu'nun Türkiye bölümünde 'FETÖ'den bahsedilirken, geçen yıl raporda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.