Salı, 22 Mayıs 2018
Free website traffic to your site!

Mattis’den ‘Suriye’den Çekilme’ Hakkında Açıklama

Savunma Bakanı Jim Mattis, Senatosu Silahlı Hizmetler Komitesinde katıldığı oturumda, ’nin politikasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

ABD Savunma Bakanı Mattis, “Suriye’den şu anda çekilmiyoruz. ile mücadelemiz devam ediyor. Bu mücadeleyi, bölgeden daha fazla destek getirerek genişleteceğiz.” dedi.

ABD’nin Suriye’den çekilme konusundaki yaklaşımının ne olduğunun sorulması üzerine Mattis, “Suriye’den şu anda çekilmiyoruz. IŞİD ile mücadelemiz devam ediyor. Bu mücadeleyi, bölgeden daha fazla destek getirerek genişleteceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

IŞİD ile mücadeleye destek veren 70’ten fazla ortağı ülke olduğunu kaydeden Mattis, IŞİD’in bölgeden tamamen bitirilene kadar söz konusu mücadelenin devam edeceğini vurguladı.

Mattis, “Önümüzdeki günlerde Orta Fırat Vadisi’ne doğru güçlendirilmiş (askeri) çabalarımızı göreceksiniz.” ifadesini kullanarak, Suriye- sınırının tarafında da operasyonların artırılacağına dikkati çekti. Mattis ayrıca son 2 haftada Fransız özel kuvvetlerinin Amerikan birliklerine verdiği desteği de dile getirdi.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Şili’nin Piskoposları, Cinsel Taciz’e Karşı İstifa Çağrısı

Sızan bir belgede Papa, Şili kilisesi hiyerarşisini, cinsel taciz vakalarında “ciddi kusurlar” bulundurmakla suçladı. Bütün …

Brezilya’da IŞİD’e Bağlı Hücre Oluşturmak İsteyen 11 Kişi Yargılandı

Brezilyalı Savcılar, Brezilya’da IŞİD’e bağlı bir hücre oluşturmak istediği iddia edilen 11 kişiyi yargıladı. Şüphelilerin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir