Salı, 14 Ağustos 2018
Free website traffic to your site!

Mali’de 2 Fransız Askeri Bombalı Saldırıda Öldü

’de yüklü araçlı saldırıda 2 Fransız askerin öldüğü açıklandı.

Yerel kaynaklara göre, Mali’nin Gao kentinde, devriye gezen Mali ve Fransız askerlerinin geçişi sırasında bomba yüklü bir araç infilak ettirildi.Saldırıda 2 Fransız askerinin öldüğü, çok sayıda askerin de yaralandığı bildirildi.

sonrası bölgede çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Birçoğu açlıkla mücadele eden ülkelerinden Benin, Burkina Faso, Gine, Fildişi Sahili, Mali, , , Togo, Kamerun, Cumhuriyeti, Çad, Kongo, Ekvator Ginesi ve Gabon, 1960’lı yıllarda bağımsızlıklarını ilan etmelerine rağmen bugün hâlâ ’ya vergisi ödemeye devam ediyor.

Fransa’nın 14 eski sömürgesinden her yıl yaklaşık 500 milyar dolar aldığı kaydediliyor. Fransa aldığı bu parayı ise, sömürge döneminde altına tuttuğu ülkelere inşa ettiği binalar ve altyapılar karşılığında aldığını savunuyor. Fransa’nın Afrika ülkeleri üzerindeki fiili sömürgeciliği bitmiş olsa da mali sömürgesi hâlâ devam ediyor.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Akdeniz’de 48 Saat İçinde 170 Göçmen Öldü

Libya donanma sözcüsü, görgü tanığı olarak hayatta kalanlardan edindiği bilgilere göre, şişme botun batmasından dolayı …

El Kaide, G5 Karargahını Vurdu

Sahil bölgesi ülkelerinin Mali’deki cihat hareketlenmelerine karşı oluşturduğu G5 Güçlerinin karargahına yönelik canlı bomba saldırısı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.