Pazar, 23 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Lübnan: Filistinlilerin Burada Yerleştirilmelerine İzin Vermeyeceğiz


​​​​​​​ Dışişleri Bakanı Cebran: “Bütün dünya onların yerleşmesini kabul etse de biz asla kabul etmeyiz.”

Lübnan Dışişleri Bakanı Cebran Basil, ülkesinin Filistinli mültecilerin ülkesinde kalıcı olarak yerleştirilmesini asla kabul etmeyeceğini belirterek; “Bütün dünya onların yerleşmesini kabul etse de biz asla kabul etmeyiz. İşgaline son vermekle İsrail’i hezimete uğrattığımız gibi mültecileri yerleştirme projesi ve kutsal olarak kalmaya devam eden dönüş hakkıyla yine onu hezimete uğratacağız” dedi.

Filistinli mültecilerin aralarında Lübnan’ın da bulunduğu devletlerde vatandaşlığa geçirilip yerleştirilmesi konusunun yeni olmadığını ve ilginç de olmadığını belirten Basil, ve İsrail’in zaman zaman sergiledikleri bu tutumlara Lübnan’ın alışık olduğunu ifade etti.

İsrail İstihbarat ve Ulaştırma Bakanı, Başkanı ’ın Filistinli mültecilerin Ürdün, , Lübnan ve ’ta yerleştirilmesiyle ilgili henüz ilan edilmeyen bir girişimine işaret etmişti.

Yarım milyon Filistinli mültecinin bulunduğu Lübnan, Amerika’nın UNRWA yardımlarını kesmesiyle ciddi sıkıntılar çekiyor. Mültecilerin burada yerleştirme planı diğer ülkeler gibi Lübnan’ı da korkutuyor.

Kaynak : FİEM

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Mübarek’in uzlaşı talebi reddedildi

Mübarek'in uzlaşı talebi reddedildiMısır Yargıtay Mahkemesi, eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in "Cumhurbaşkanlığı Sarayları” adıyla bilinen davada …

Çin: ABD’nin müdahale hakkı yok

Çin: ABD'nin müdahale hakkı yokÇin Savunma Bakanlığı Sözcüsü, ABD'nin S-400 satın aldığı gerekçesiyle Çin'e yaptırım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.