Pazartesi, 15 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Lübnan Askeri Suriye’li Mülteciyi Döverek Öldürdü

’daki, mülteci Humuslu Muhammed Abdel Javad Viss, Lübnanlı bir asker tarafından ağır bir şekilde dövüldükten üç gün sonra Bekaa’daki bir hastanede öldü.

Sığınmacı, sekiz çocuk babası anaokulunda şoför olarak çalışıyor.

Kaynaklar, El-Suvairi’de gerçekleşen olayın ayrıntılarını şöyle açıkladı: “Servis arabasından çocuk indiği sırada, Lübnan askerinin aracı Viss’in aracının arkasında duruyordu asker sürücüyü uyardı ve hemen hareket etmesini istedi ve (Wiss) yanıt verdiğinde Lübnanlı asker arabasından çıktı ve otobüs şoförüne küfür ederek kafasına sopayla vurmaya başladı ölümüyle sona eren üç günlük komaya yol açtı. “

Bu olay, türünün ilki değil. Yüzlerce Suriyeli benzer saldırılara maruz kaldı, bu da onları hastanelere ve hapishanelere götürdü.

Bazı Lübnanlıların mültecilere karşı yürüttüğü ırkçılığın yeni bölümünde Lübnanlı “Al Jadid” kanalında yayınlanan bir şarkı, Suriyeli mültecileri alay konusu yaptı: “Lübnanlılar ülkelerinde azınlık haline geldi” Suriyeli sığınmacı ve Suriyelilerin “çok fazla çocuğu var” ve iş olanakları da var.

Birden fazla ırkçı aktivistin şarkıda öfkesini ifade ettikleri ve bu ırkçılığın rejiminin yedi yıl önce onlara karşı yürüttükleri savaş sonucunda ülkelerini terk etmek zorunda kalan Suriyelilere yöneltildiği belirtildi.

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Kral Yolsuzlukla Mücadele İçin Söz Verdi

Ürdün Kralı 2. Abdullah, bu yılın başlarında fiyat artışlarına karşı kitlesel protestoların ardından yetkililerin ülkede …

HTŞ, Hurras Ed Din Ve Ensar El İslam Tampon Bölgeden Çekilmedi

Rejim müttefiki Rusya ve Türkiye geçtiğimiz ay bölgede kanlı bir rejim saldırısını engellemek için İdlib’de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.