Cumartesi, 26 Mayıs 2018
Free website traffic to your site!

Kuzey Halep Konseyi Kimlik Kartı Vermeye Başladı

Yerel kuzey konseyi bölge sakinleri arasında ayrım yapmaksızın tüm askeri personel ve siviller dağıtılacak kimlik kartlarının çıkarılmasına başladı.

kentindeki yerel meclisin yaptığı toplantıda bir diyalog semineri düzenlendi. Kimlik kartlarının artılarını ve eksilerini tartışmak üzere görüşmeler yapıldı.

Belediye başkanı Cemal Othman el-Bab ve kırsalındaki tüm sakinlere kişisel kartlar vermeye başladıklarını belirtti.

Bu adımın, Kuzey ve Doğu kırsalındaki tüm konseylerde uygulanacağını sistemin her bölgede tanınan bir sunucuyla ilişkilendirileceğini ve böylece herkesin belirli bir konseyden bir kart alabileceğine ve başka bir kimlik çıkaramayacağına işaret edildi.

sakinlerine hem asıl hem de yerinden edilenlere verilen kartlar için sadece geçici ve bilgi verici olacak kısa bir süre için “Fırat Kalkanı” alanlarında kişisel kartlar verilecek.

Öte yandan, Konseyde Sivil Statü Dairesi Başkanı Abdul Razzak bu kartların verilmesinin amacının, vatandaşların gerçekleştireceği tüm işlemler için meseleleri kolaylaştırmak olduğunu söyledi.

El Bab, Azez ve Cerabulus Konseylerinden başlayarak, mülkiyet ilişkilerinde, taşıtların tescilinde ve diğer işlemlerde kullanılacak.

kimliklerinin askıya alınmasının diğer nedenlerine gelince, sahteciliğin yayılması ve kimliklerin doğrulanması için bir veri tabanının olmaması sonucunda alternatif çözümler aramanın gerekli olduğu vurgulandı.

Halep’in kuzey ve doğusundaki yüzlerce insanın geçtiğimiz yıllarda yakılma veya zarar görmesi nedeniyle kimlik kartlarının bulunmadığı, ki bu da birçoğunun kişisel kartlarını özgürlüğe kavuşturulmuş bölgelerde çalışmak üzere tahrif etmesine neden olmuştu.

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

IŞİD, ÖSO Savaşı Sürerken Rejim Saldırı Hazırlıklarını Tamamladı

Suriye Rejim Ordusu hazırlıklarına devam ederken, IŞİD Deraa’nın güneybatı kırsalında Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) savaş …

Esed Propagandası İçin Haber Yaparken Evinin Yağmalanışına Tanıklık Etti

Kudüs Gücüne bağlı bir savaş muhabiri, Yermuk Kampının Sünni direnişçilerden ‘özgürleştirildiğini’ haber yapmak için bölgeye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir