Salı, 16 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Kuzey Halep Konseyi Kimlik Kartı Vermeye Başladı

Yerel kuzey konseyi bölge sakinleri arasında ayrım yapmaksızın tüm askeri personel ve siviller dağıtılacak kimlik kartlarının çıkarılmasına başladı.

kentindeki yerel meclisin yaptığı toplantıda bir diyalog semineri düzenlendi. Kimlik kartlarının artılarını ve eksilerini tartışmak üzere görüşmeler yapıldı.

Belediye başkanı Cemal Othman el-Bab ve kırsalındaki tüm sakinlere kişisel kartlar vermeye başladıklarını belirtti.

Bu adımın, Kuzey ve Doğu kırsalındaki tüm konseylerde uygulanacağını sistemin her bölgede tanınan bir sunucuyla ilişkilendirileceğini ve böylece herkesin belirli bir konseyden bir kart alabileceğine ve başka bir kimlik çıkaramayacağına işaret edildi.

sakinlerine hem asıl hem de yerinden edilenlere verilen kartlar için sadece geçici ve bilgi verici olacak kısa bir süre için “Fırat Kalkanı” alanlarında kişisel kartlar verilecek.

Öte yandan, Konseyde Sivil Statü Dairesi Başkanı Abdul Razzak bu kartların verilmesinin amacının, vatandaşların gerçekleştireceği tüm işlemler için meseleleri kolaylaştırmak olduğunu söyledi.

El Bab, Azez ve Cerabulus Konseylerinden başlayarak, mülkiyet ilişkilerinde, taşıtların tescilinde ve diğer işlemlerde kullanılacak.

kimliklerinin askıya alınmasının diğer nedenlerine gelince, sahteciliğin yayılması ve kimliklerin doğrulanması için bir veri tabanının olmaması sonucunda alternatif çözümler aramanın gerekli olduğu vurgulandı.

Halep’in kuzey ve doğusundaki yüzlerce insanın geçtiğimiz yıllarda yakılma veya zarar görmesi nedeniyle kimlik kartlarının bulunmadığı, ki bu da birçoğunun kişisel kartlarını özgürlüğe kavuşturulmuş bölgelerde çalışmak üzere tahrif etmesine neden olmuştu.

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İran Yanlısı Milisler Sivilleri Hedef Aldı

Saba Haber Ajansı’na göre, Yemen’in Hodeidah bölgesinde sivillerin bulunduğu mahalleye düzenlenen saldırıların ardından, çocuklar da …

Güvenlik Güçleri: Nil Nehrinde 9 ‘Terörist’ Öldürdük

Mısır Güvenlik Güçleri, Nil Nehri kıyısında düzenlenen bir baskında mağarada gizlenen 9 ‘teröristi’ öldürdüklerini bildirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.