Salı, 16 Ekim 2018
Free website traffic to your site!

Kürt Milisler Tarafından Esir Edilen IŞİD Bağlantılı Yüzlerce Kadın Serbest Kaldı Mı?

’de Şubat ayında Kürt güçleri tarafından gözaltına alınan, ile bağlantılı yüzlerce Endonezyalı ve Malezyalı kadın ve kız hakkında çelişkili durum söz konusu.

O zamandan beri her iki hükümet de bırakıldıklarını iddia ettiler, ancak ilerleme sağlanamadı.

Çeşitli ülkelerden yaklaşık 800 kadın gözaltına alındı ​​ve merkezlerinde tutuldu. Aralarında en az 15 Endonezyalı ve bir Malezyalı kadın vardı.

İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün ve program müdürü Nadim Houry, Kürtlerin tuttuğu bölgelerdeki tutuklu kamplarına yaptığı ziyaretlerde birçok kadınla görüştü ve kadınların çoğunun çocuk sahibi olduğunu ortaya çıkardı.

Kadınların, yakalanan IŞİD savaşçılarından ayrı olarak tutuldukları bildirildi ve kamplardan ayrılmalarına izin verilmedi.

Houry’nin görüştüğü bazı kadınlar, sorgulama sırasında “dövüldükleri ve küçük düşürüldüklerini” ve bebekleriyle sağlıksız koşullarda yaşamak zorunda kaldıklarını söyledi.

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

İran Yanlısı Milisler Sivilleri Hedef Aldı

Saba Haber Ajansı’na göre, Yemen’in Hodeidah bölgesinde sivillerin bulunduğu mahalleye düzenlenen saldırıların ardından, çocuklar da …

Güvenlik Güçleri: Nil Nehrinde 9 ‘Terörist’ Öldürdük

Mısır Güvenlik Güçleri, Nil Nehri kıyısında düzenlenen bir baskında mağarada gizlenen 9 ‘teröristi’ öldürdüklerini bildirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.