Pazar, 22 Temmuz 2018
Free website traffic to your site!

Kudüs Müftüsü: Ezan Sesini Susturamayacaksınız

​​​​​​​ ve Diyarı Müftüsü, İmam ve Hatibi Şeyh Muhammed Hüseyin, hoparlörlerden ezan okunmasını düzenleyen ve "ezan yasası" olarak bilinen yasa tasarısını eleştirdi.

Şeyh Muhammed Hüseyin, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, camilerin minarelerinden yükselen "Allahu ekber" nidasının ibadetle ilgili imani bir simge olduğunu söyledi.

Ezanın yönetiminin sapkın düşüncesiyle iddia ettiği gibi rahatsızlık verici olmadığını belirten Hüseyin, işgalcilerin Müslümanların ibadet özgürlüğüne açıkça müdahale ettiğini bildirdi.

Hüseyin, ezan yasağı dosyasının yeniden gündeme getirilmesinin ve ezanın gürültü olarak görülmesinin aşırılığa hizmet ettiğini ve işgal rejiminin ırkçılığını yansıttığını belirtti.

İbadet özgürlüğüne ve kutsal mekanlara çağrılarının işgal rejiminin diğer semavi dinlerin mensuplarına yönelik ihlallerinin devamı niteliğinde olduğunu kaydeden Hüseyin, Filistin izinin yok edilmesi için camilere ve kiliselere yönelik kışkırtmaların aralıksız sürdüğünü ifade etti.

Hüseyin, UNESCO başta olmak üzere uluslararası kurum ve kuruluşlara seslenerek, camileri ve İslami eserleri hedef alan ihlallerin engellenmesini istedi.

FİEM

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Raşid Dostum Türkiye’den ülkesine dönüyor

Türkiye'ye sığınan Raşid Dostum bir yıl aradan sonra Kabil'e dönüyor. Türkiye'ye sığınan Raşid Dostum bir …

İşgal Rejimi Zindanlarında Müebbet Hapis Mahkumu Esir Sayısı 513’e Ulaştı

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi, Siyonist işgal rejimi mahkemelerinin Filistinli esirlerden bazılarına yeni müebbet hapis cezaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir