Salı, 25 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Kudüs Müftüsü: Ezan Sesini Susturamayacaksınız

​​​​​​​ ve Diyarı Müftüsü, İmam ve Hatibi Şeyh Muhammed Hüseyin, hoparlörlerden ezan okunmasını düzenleyen ve "ezan yasası" olarak bilinen yasa tasarısını eleştirdi.

Şeyh Muhammed Hüseyin, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, camilerin minarelerinden yükselen "Allahu ekber" nidasının ibadetle ilgili imani bir simge olduğunu söyledi.

Ezanın yönetiminin sapkın düşüncesiyle iddia ettiği gibi rahatsızlık verici olmadığını belirten Hüseyin, işgalcilerin Müslümanların ibadet özgürlüğüne açıkça müdahale ettiğini bildirdi.

Hüseyin, ezan yasağı dosyasının yeniden gündeme getirilmesinin ve ezanın gürültü olarak görülmesinin aşırılığa hizmet ettiğini ve işgal rejiminin ırkçılığını yansıttığını belirtti.

İbadet özgürlüğüne ve kutsal mekanlara saldırı çağrılarının işgal rejiminin diğer semavi dinlerin mensuplarına yönelik ihlallerinin devamı niteliğinde olduğunu kaydeden Hüseyin, Filistin izinin yok edilmesi için camilere ve kiliselere yönelik kışkırtmaların aralıksız sürdüğünü ifade etti.

Hüseyin, UNESCO başta olmak üzere uluslararası kurum ve kuruluşlara seslenerek, camileri ve İslami eserleri hedef alan ihlallerin engellenmesini istedi.

FİEM

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

En zararlı uyuma şekli açıklandı

American Mayo Clinic'ten bilim insanları tarafından yapılan araştırmaya göre, yüz üstü uyumak sağlık problemlerine yol …

İnternet Yayınları İçin Yeni Dönem Başlıyor

RTÜK üyesi Doç. Dr. Ersoy, internetten yapılan bazı yayınlar için denetim sürecinin yakın zamanda yayınlanacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.