Pazar, 23 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Kremlin’den ‘dolar kullanımını azaltma’ açıklaması

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, 'dolar kullanımının azaltılmasına yönelik adımların çok sayıda ülke tarafından atıldığını' belirtti.

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, başkent ’da gazetecilere yaptığı açıklamada, son dönemde , Çin ve gibi ülkelerin ticarette dolar kullanımını azaltmaya yönelik adımlarını değerlendirdi.

"’nin uluslararası hukuk açısından çelişkili adımları bu sürecin nedeni"

Doların kullanımını azaltma konusunun yalnızca Moskova’da tartışılmadığını anımsatan Peskov, şunları söyledi:

"Tüm dünyada çok sayıda ülke şu anda bu konuyla ilgili müzakereler yürütüyor. Uzman seviyesinde yapılan görüşmelerde, ikili ticarette doların kullanımını güvenli bir şekilde azaltmaya yönelik adımlar istişare ediliyor."

, Doğu ve Orta Doğu gibi bölgelerde çok sayıda ülkenin bu konuda kararlı olduğunu vurgulayan Peskov, "Henüz yolun başındayız ancak bu süreç başladı. Şimdilik somut planlarımız yok ancak bu konu Rusya’nın da gündeminde" dedi.

Dolara yönelik küresel güvenin kademeli bir şekilde düştüğüne işaret eden Peskov, "Bu son derece doğal bir süreç ve ABD’nin uluslararası hukuk açısından öngörülemez ve çelişkili adımları bu sürecin nedenidir" diye konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir de bir süre önce yaptığı açıklamada, ikili ticarette ulusal birimlerinin daha yoğun bir şekilde kullanılmasını Çin ile birlikte desteklediklerini söylemişti.

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Mübarek’in uzlaşı talebi reddedildi

Mübarek'in uzlaşı talebi reddedildiMısır Yargıtay Mahkemesi, eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in "Cumhurbaşkanlığı Sarayları” adıyla bilinen davada …

Çin: ABD’nin müdahale hakkı yok

Çin: ABD'nin müdahale hakkı yokÇin Savunma Bakanlığı Sözcüsü, ABD'nin S-400 satın aldığı gerekçesiyle Çin'e yaptırım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.