Çarşamba, 26 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Kongo’da kolera salgını yayılıyor


Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde vakalarında yeniden artış olduğu bildirildi.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin merkezinde yer alan Kasai eyaletindeki Mbujimayi kentinde son 4 ayda 833 kolera vakası görüldü. Vakaların 104'ü ölümle sonuçlandı.

Yerel basındaki haberlere göre, merkezdeki Kasai eyaleti Valisi Alphonse Ngoyi Kasanji yaptığı basın açıklamasında, Mbujimayi kentinde kolera salgını görüldüğünü duyurdu.

Son 4 ayda 833 yeni kolera vakası, 104 ölüm

Kasanji, elindeki son verilere göre, şehirde son 4 ayda 833 kolera vakası ortaya çıktığını, salgına yakalanan 104 kişinin öldüğünü belirtti.

Salgının bazı mahallelerde tüketilen içme suyunun temiz olmaması ve hijyen kurallarına uyulmaması sonucu yeniden alevlendiğini vurgulayan Kasanji, merkezi hükümete ve sağlık kuruluşlarına yardım çağrısında bulundu.

Yılbaşından bu yana ülkede 11 bin 699 kolera vakası

Dünya Sağlık Örgütünün 14 Haziran tarihli verilerine göre, yılbaşından bu yana ülkede 11 bin 699 kolera vakası kaydedildi, bunların 333'ü ölümle sonuçlandı.

2 milyonu bulan nüfusuyla Kasai eyaletinin en kalabalık yerleşim birimi olan Mbujimayi, kolera salgınından en fazla etkilenen kent konumunda bulunuyor.

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Trump: İran tutumunu değiştirene kadar onlarla görüşmem

ABD Başkanı Trump, İran'ın çok kötü davrandığını ve tutumlarını değiştirmezlerse onlarla görüşmeyeceğini söyledi. Birleşmiş Milletler …

Erdoğan Almanya’da ‘Suriye’yi’ görüşecek

27-29 Eylül tarihlerinde Almanya'ya ziyarette bulunacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevkidaşı Steinmeier ile başta Suriye olmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.