Pazar, 24 Haziran 2018
Free website traffic to your site!

Kemalist Medyaya Benzediğinizi Görmüyor musunuz?

Kalabalık bir topluluğun namazı kıldığı Tevhid dergisinin bulunduğu mekanın basılmasını ‘kritik ’ diye tanımlayan bu tutum laik medyanın ‘irtica yuvasına baskın’ haberlerini çağrıştırmıyor mu?

Yeni Şafak yine ‘kritik bir operasyon’ haberine imza atmış. Kalabalık bir topluluğun teravih namazı kıldığı Tevhid dergisinin bulunduğu mekanın basılmasını ‘kritik operasyon’ diye tanımlayan bu tutum laik medyanın ‘irtica yuvasına baskın’ haberlerini çağrıştırmıyor mu?

Yeni Şafak bugün Bayancuk’un ekibine baskın” başlığıyla şöyle bir habere yer vermiş:

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürlüğü ekipleri, DEAŞ örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik kritik bir operasyona daha imza attı.

Haberin devamında da şunlar söyleniyor:

DEAŞ’ın ’da tutuklu bulunan sözde üst düzey yöneticisi “” kod adlı Halis Bayancuk’un ekibine baskın yapıldı. Hakkında yakalama kararı bulunan E.Y. ve Ö.Y.’yi gözaltına almak için Tevhid isimli derginin Bağcılar’daki gizli ofisine giden ekipler, 4 şüpheliyi kıskıvrak yakaladı. DEAŞ bağlantısı olan şüphelilerin İstanbul Emniyeti’ndeki sorguları sürüyor.

Çok kritik operasyon diye ifade edilen olayın mahiyeti 2 gün önce haksözhaber’de yer almıştı. Bağcılar’da Tevhid dergisinin binasında kalabalık bir topluluğun teravih namazı kıldıkları bir sırada çok sayıda polisin katıldığı bir baskın gerçekleştirilmiş ve gece yarısına kadar süren kimlik sorgulamaları neticesinde 3 kişi gözaltına alınmıştı.

Yeni Şafak’ın sadece isimlerinin baş harflerini vererek bir ‘gizlilik’ kattığı bu ‘kritik operasyon’da bahsedilen kişilerin Enes Yelgün ve Özcan Yıldırım isimli dergi yazar kadrosundan isimler olduğu zaten duyurulmuştu. Buna rağmen Yeni Şafak gibi bir gazeteye bu konuyu böylesine adeta üzerine bir sır perdesi geçirerek haberleştirmek hiç yakışmadı!

Aleyhinde hiçbir somut delil bulunmadığı ve sadece medya yönlendirmesiyle tutuklandığı bilinen ve halen yargılaması devam etmekte olan Halis Bayancuk’u “DEAŞ’ın üst düzey yöneticisi’ olarak tavsif etmek, aynı şekilde kadın ve çocukların da bulunduğu ve teravih namazı kılınan bir mekana yönelik baskını ‘kritik operasyon’ şeklinde tanımlamak da neyin nesidir? medyasının taktiklerine benzeyen bu tavırların bir an önce terk edilmesi gerektiğini hatırlatalım!

Konuyla ilgili haberimiz >>>

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

Seçim Yasakları Başladı

​​​​​​​Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin propaganda dönemi saat 18.00'de sona erdi ve …

Saldırı Altındaki Dera Halkı İçin Acil Yardım Çağrısı

Suriye'de muhaliflere bağlı Dera İl Meclisi, Esed rejimi ve destekçilerinin saldırıları altında kalan Dera'da sivillere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir