Çarşamba, 26 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Karayılan’dan ‘HDP’ye Oy Verin’ Çağrısı

'nın Kandil'deki lideri Murat Karayılan, örgütün yayın organları ANF'ye verdiği röportajla 'ye oy istedi.

Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili genel seçimleri öncesi, PKK’nın lideri Murat Karayılan'ın 'da faaliyetlerini sürdüren, örgütün yayın organı ANF’ye verdiği röportaj, HDP'nin siyasi politikalarını ve milletvekili adaylarını Kandil'in belirlediğini gözler önüne serdi.

PKK'nın lideri, HDP adaylarının ve politikalarının belirlenmesinde esas merkezin Kandil olduğunu ortaya koyan bu röportajında, tüm Kürtlerin HDP'ye oy vermesini istedi.

"HDP’nin barajı aşması yeni bir soluk getirecektir, kapılarını aralayacaktır, Kürt halkının iradeleşmesi ve özgürlüklerin önünü açacaktır." diyen sözde Karayılan, "Eğer baraj aşılmazsa Kürt iradesi Meclis'e yansımayacak, de bundan istifade ederek çoğunluk sağlayacak ve diktatörlük gelişecektir." ifadelerini kullandı.

Başta Mehdi Eker olmak üzere 'nin önemli isimlerini de hedefe koyan Karayılan, 'nin HDP'nin baraj altında kalmasından istifade ederek çoğunluk sağlayacağı ve diktatörlüğün gelişeceğini öne sürdü.

"Böylesi bir havada kimse parti tercihlerimizi bırakacağız dememeli." tehdidini de savuran Karayılan, bağımsız adaylarla seçime katılan isimleri de hedefe aldı.

Karayılan, bu kişilerin de oyları bölerek AK Parti'ye hizmet edeceğini iddia ederek Kürtlerin yanı sıra sol ve demokratik kesimleri HDP'ye oy vermeye çağırdı.

Karayılan, " demokratik bir ülke mi, diktatoryal bir ülke mi olacak, seçimlerle belirlenecek. Bunun için tüm partileri, örgütleri, sol demokratik kesimleri, kadınları, gençleri ve ’de istikrar ve demokrasini gelişmesinin isteyen herkes bunu düşünmeli. AKP'nin hile ve baskıyla HDP’yi baraj altında bırakmasına izin vermemelidir." ifadelerini kullandı.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

BM’den uluslararası işbirliği çağrısı

BM Genel Sekreteri Guterres, dünya liderlerine uluslararası işbirliği yapma çağrısında bulundu. Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Trump: Esed kimyasal silah kullanırsa harekete geçeceğiz

ABD Başkanı Trump, Esed rejimi kimyasal silah kullanırsa ABD'nin harekete geçeceğini söyledi. ABD Başkanı Donald …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.