Perşembe, 20 Eylül 2018
Free website traffic to your site!

Kadir gecemiz Mübarek olsun! Esed rejimi ve Rusya İdlib’de bin 109 sivili katletti


Kadir gecemiz Mübarek olsun! ve İdlib'de bin 109 sivili katletti

İslam dünyasının merakla beklediği ayını tamamladığımız, Kadir gecesinin faziletlerini konuştuğumuz böyle bir zamanda Suriye İnsan Hakları Ağı (SNHR) İdlib'te gerçekleşen katliam raporunu yayınladı.
Çok fazla sözün söylenmeyeceği rapor üzerinde Allah c.c İslam ümmetini ıslah etsin, hatalarını bağışlasın, biran önce bir İslam devleti altında birleştirsin.
———————–
Suriye İnsan Hakları Ağı (SNHR), Beşşar ve Rusya'nın İdlib gerginliği azaltma bölgesine bir yılda düzenlediği saldırılarda bin 109 sivilin hayatını kaybettiğini açıkladı.

SNHR, Mayıs 2017'de ilan edilen İdlib gerginliği azaltma bölgesindeki sivil yerleşimlere Esed rejimi ve destekçisi Rusya'nın saldırılarına ilişkin rapor yayımladı.

Ağın raporunda, ve Rusya'nın Mayıs 2017-Mayıs 2018 döneminde İdlib gerginliği azaltma bölgesine yaptığı saldırılarda 255'i çocuk, 209'u kadın toplam bin 109 sivilin hayatını kaybettiği kaydedildi.

EYLÜL 2017'DEN BU YANA SALDIRILAR YOĞUNLAŞTI

Raporda, rejim ve İran güçlerinin Rusya'nın hava desteğiyle gerginliği azaltma bölgesinin içerisindeki sivil yerleşimlere saldırılarını Eylül 2017'den bu yana yoğunlaştırdığı ifade edildi.

233 HAYAT MERKEZİ BOMBALANDI

SNHR raporunda, rejim ve Rus güçlerinin söz konusu dönemde aralarında okul, çarşı, sağlık merkezlerinin bulunduğu 233 merkeze düzenlediği bildirildi.

752 KEZ VARİL BOMBASI, BİR KEZ KİMYASAL SİLAHLI SALDIRI

Rusya ve Esed ittifakının, saldırılarının bir kısmında kullanımı yasak silahlara başvurduğunun vurgulandığı raporda, 752 kez varil bombası, bir kez , 19 kez misket bombası ve 16 kez de yakıcı silahlılarla saldırılar yapıldığı belirtildi.

Raporda, rejim ve destekçilerinin sivilleri hedef alan saldırılarına son verilmesi, sorumluların uluslararası ceza mahkemesinde yargılanması çağrısı yapıldı.

Suriye'nin kuzeybatısında, askeri ve rejim karşıtı silahlı grupların kontrolündeki İdlib ili ve batı kırsalı, 4-5 Mayıs 2017'deki toplantısında "gerginliği azaltma bölgesi" ilan edilmişti. Ancak rejim ve zaman zaman Rusya, bölgeye hava saldırıları düzenlemeye devam ediyor.

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

IŞİD’den Suriye’de ABD-PKK konvoyuna pusu

IŞİD'in Suriye'nin doğusunda PKK kontrolündeki bölgede ABD güçlerinin konvoyuna pusu düzenlediği bildirildi. Yerel kaynaklardan edinilen …

Parayla hangi ülkenin vatandaşı olabilirsiniz?

Kriterleri ve yatırım miktarları değişiklik gösteren ülkeler. Türk Vatandaşlığı Kanunu’nda yapılan son değişikliklerle Türkiye Cumhuriyeti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.