Çarşamba, 15 Ağustos 2018
Free website traffic to your site!

İsrail’den Şam’da Hizbullah’a saldırı

(SOHR), Suriye’nin başkenti Şam’ın batısındaki Deyr el-Aşair bölgesine saldırısı olduğunu, bölgede mevzilerinin bulunduğunu belirtti.

SOHR, saldırının kim tarafından yapıldığının belirlenemediğini bildirirken, bombardımanlara maruz kalan bölgede Hizbullah militanlarının konuşlu olduğuna dikkat çekti.

Rejime yakın haber kaynaklarının verdiği bilgiye göre, savunma sistemleri, dün gece yarısından sonra Şam’ın Deyr el-Aşair bölgesine yönelik düzenlenen füze saldırılarını engelledi.

haber ajansı Sputnik ise bu sabah, saha kaynaklarına dayandırarak verdiği haberde, Lübnan sınırına yakın bölgeden Suriye’ye giren İsrail’e ait bir dronenin düşürüldüğünü bildirmişti.

rejimi, geçtiğimiz Temmuz ayında, ülkenin orta kesiminde bulunan T4 askeri havalanına yönelik düzenlenen saldırıdan İsrail’i sorumlu tutmuştu. İsrail ise o dönem rejime ait 3 askeri noktayı imha ettiğini duyurmuştu.

İsrail sık sık Suriye'nin başkenti Şam'da belirli hedeflere hava saldırıları düzenliyor.

Free website traffic to your site!

Bu Haberler de var

YPG/PKK Suriye’de Okulları Kapatmaya Devam Ediyor!

PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD/YPG, ülkenin kuzeyinde bulunan Haseke ilinde iki okulu daha dayattığı müfredatı uygulamadığı …

Özel Sektörün Dolara Bağımlı Dış Borç Miktarı Açıklandı

Haziran ayı sonu itibarıyla özel sektörün yurtdışından sağladığı borç uzun vadelide 36 milyon dolar düşerken, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.